• Strefa rodzica

• Sposób załatwiania spraw w SP nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku

Godziny pracy sekretariatu

Przyjmowanie skarg i wniosków

Skargi i wnioski przyjmowane są codziennie w godzinach pracy sekretariatu dyrektora szkoły w formie pisemnej. Dyrektor szkoły odpowiada na złożoną skargę lub wniosek w formie pisemnej przesyłając odpowiedź drogą pocztową w ciągu 1 miesiąca od daty wpływu pisma.

Wypisanie ucznia

Wypisu ze szkoły dokonują rodzice ucznia. Po złożeniu podania do dyrektora szkoły z prośbą
          o skreślenie z listy uczniów SP 19 oraz po przedstawieniu zaświadczenia o możliwości przyjęcia ucznia w innej szkole a także po rozliczeniu karty obiegowej, rodzice ucznia odbierają dokumenty
          w sekretariacie szkoły, po czym uczeń zostaje wykreślony w księdze uczniów.

Zwolnienie ucznia z lekcji WF, określonych ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego

Rodzic/Uczeń dostarcza wniosek o zwolnienie z zajęć/określonych ćwiczeń na zajęciach WF do dyrektora szkoły wraz z dołączonym orzeczeniem lekarskim. Dokumenty składa w sekretariacie szkoły.

Po zapoznaniu się z dokumentami dyrektor podejmuje decyzję o zwolnieniu z ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. O decyzji informowani są rodzice ucznia, uczeń, wychowawca oraz nauczyciele WF.

Zwolnienie ucznia z Informatyki, drugiego języka nowożytnego

Rodzic/Uczeń dostarcza podanie z wnioskiem o zwolnienie z lekcji Informatyki/drugiego języka obcego nowożytnego do dyrektora szkoły wraz z dołączonym orzeczeniem lekarskim. Dokumenty składa
          w sekretariacie szkoły.

Po zapoznaniu się z dokumentami dyrektor podejmuje decyzję o zwolnieniu z zajęć. O decyzji informowani są rodzice ucznia, uczeń, wychowawca oraz nauczyciele informatyki/drugiego języka obcego.

Wydawanie duplikatów i dokumentów szkolnych

Duplikat legitymacji szkolnej wydawany jest po złożeniu podania i zdjęcia w sekretariacie szkoły oraz wpłacie kwoty 9 zł na konto szkoły. Nr rachunku: 39 1240 6292 1111 0011 2119 0014.

Duplikat legitymacji wydaje w terminie do jednego tygodnia.

Zaświadczenie o uczęszczaniu ucznia do szkoły wydaje się w ciągu trzech dni roboczych po złożeniu ustnej prośby podając dane ucznia i cel jakiemu ma służyć.