• Projekty i programy

• Projekty edukacyjne Fundacji Uniwersytetu Dzieci

• 28.06.2022 08:03
        • Od pięciu lat uczniowie klas I - III biorą udział w realizacji projektów edukacyjnych Fundacji Uniwersytetu Dzieci, m.in. „Technologie z klasą”, „Mali detektywi”, „Czy wiesz, jak żyje jeż?”, „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”, „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?”, „Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”, „Matematyka z klasą”. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci rozwijają umiejętności matematyczne, przyrodnicze i informatyczne. Wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin wiedzy odkrywają tajemnice nauki. Trenują pracę w grupie i ćwiczą kompetencje społeczne. Uczą się twórczego rozwiązywania problemów. Wiedzę zdobywają poprzez doświadczenie i samodzielność.

Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobry?

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3a brała udział w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytetu Dzieci pt.: „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobry?”
          Dzięki udziałowi uczniowie:
          - rozwinęli kompetencje społeczne,
          - kształtowali umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów,
          - wzmocnili swoją naturalną ciekawość.

Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?

Dlaczego statek unosi się na wodzie? Jak działa fala dźwiękowa? Dlaczego Księżyc wygląda czasami jak rogalik? Na te i inne pytania potrafią odpowiedzieć uczniowie kl. 3b, którzy w roku szkolnym 2021/2022  uczestniczyli w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Fundację Uniwersytetu Dzieci: Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość? Zainspirowani poznawaniem swoich możliwości oraz poszukiwaniem wiedzy wyjaśniali mechanizmy działania wielu zjawisk przyrodniczych.

• Wróć do listy artykułów

Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobry?

Dzięki udziałowi uczniowie:
          - rozwinęli kompetencje społeczne,
          - wzmocnili swoją naturalną ciekawość.

Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?

• Wróć do listy artykułów