• Projekty i programy

• Program „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej”

• 04.03.2021 09:59
        • W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystąpiła do polsko-szwajcarskiego programu „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej.

Celem projektu to promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Szkolny koordynator programu: Anetta Kocięcka

Idea programu zakłada, że cała społeczność szkoły –pracownicy, uczniowie oraz rodzice podejmują wspólne działania na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia, samopoczucia poprzez zmianę zachowań żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej.
          Zadania szkoły:

– organizowanie wspólnych śniadań,
          – obiady zgodne z zaleceniami IŻŻ,
          – ograniczenie na terenie placówki reklam żywności i napojów niekorzystnych dla zdrowia,
          – organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych dla uczniów, organizacja festynu zdrowotnego,
          – prelekcje i wykłady prowadzone dla uczniów i rodziców dotyczące tematu,
          – krzewienie wśród uczniów wiedzy kulinarnej zgodnej z zasadami zdrowego żywienia,
          – zmiana asortymentu w sklepiku szkolnym na prozdrowotny,
          – edukacja uczniów w zakresie aktywności fizycznej i zdrowego żywienia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.zachowajrownowage.pl