TURNIEJ WIEDZY NA TEMAT OCHRONY DANYCH OSOBOWYWCH

19 stycznia 2018r. rozpoczęły się obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole, a właściwie ich pierwsza część podsumowująca nasze dotychczasowe działania w projekcie. Głównymi bohaterami były dane osobowe oraz uczniowie  klas siódmych. Mieli oni do wykonania zadania zaplanowane przez koordynatorów – przy dużej pomocy młodszych uczestników projektu, którzy m.in. ułożyli krzyżówki. Głównym zadaniem było wymyślenie przez każdą klasę scenki na temat zagrożeń związanych z Internetem i przedstawienie jej przed jurorami i kolegami z innych klas. W międzyczasie oddelegowane dwie osoby z każdej klasy miały do wykonania inne zadania: rozwiązanie krzyżówki, układanka słowna ( z hasła „dane osobowe” należało ułożyć jak najwięcej wyrazów) i udział w quizie. Poszczególne klasy przygotowały też kodeks savoir-vivre’u w Internecie oparty o taki kodeks dziennikarski. Jurorzy bardzo dokładnie przyglądali się scenkom i sprawdzali zadania i mieli bardzo trudne zadanie , ponieważ to co pokazali uczniowie było doskonale przygotowane, pomysłowe, zabawne i pouczające.
I miejsce w turnieju wiedzy TDTS zdobyła klasa VII c !!!!
GRATULUJEMY!!!