Zagrożenia cyberprzestrzeni

Spotkanie z wychowawcą, to nie tylko okazja porozmawiania o sukcesach i porażkach edukacyjnych naszych dzieci, ale to również doskonały czas na zorientowanie rodziców w aktualnych tematach dotyczących przestrzeni wirtualnej oraz zasad bezpieczeństwa w niej. W  dniu 13.02.2018 r. obyły się warsztaty skierowane w szczególności do rodziców nt: „Zagrożenia cyberprzestrzeni. Jak właściwie chronić dane własne i swoich najbliższych”, które zostały poprowadzone przez trenera Białostockiej Akademii Rodziny.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i znaczną frekwencją rodziców. Poruszono wiele bardzo ważnych tematów tak z płaszczyzny ogólnego bezpieczeństwa w sieci jak i sposobów kontroli rodzicielskiej oraz najnowszych propozycji zmian ustaw prawnych, które będą dotyczyły ochrony danych po 25 maja 2018r.