Historie z GIODO w tle

Różne były propozycje zadań do wykonania w trakcie realizacji programu GIODO w tym roku. Mamy też bardzo różnorodne zainteresowania i talenty naszych uczniów, więc staraliśmy się aby każdy z nich mógł tam znaleźć coś dla siebie. Ostatnim hitem plastycznym u naszych dzieciaków są graffiti lub komiksy.
Polski wyraz „komiks” jest spolszczeniem angielskiego zwrotu comic strip, który upowszechnił się w liczbie mnogiej jako potoczny skrótowiec comics. Drugie znaczenie wiąże pochodzenie nazwy od satyrycznego charakteru pierwszych komiksów. Nazwa comic oznacza w języku angielskim termin komiczny czyli komediowy. Dziś prezentujemy takie właśnie prace z „przymrużeniem oka” jednego z uczniów klasy VIe, który specjalizuje się w komiksach. Powstają one w różnych okolicznościach i dotyczą różnych treści. Mam nadzieję, że Wam się spodobają.