Ochrona danych osobowych

W ramach współpracy rodziców ze szkołą… 14.12.2017r. klasa 4d gościła rodziców, którzy wprowadzili dzieci w tematykę ochrony danych osobowych. Spotkanie odbywało się w ramach godziny z wychowawcą. Zajęcia miały charakter dwuęściowy:

1. PANEL
- co to są dane osobowe,
- jakie są zagrożenia w sieci,
- czy należy pytać o zgodę™ udostępniając czyjeś dane osobowe;

2. PANEL
- czym nie będą dane osobowe
- aplikacje i zagrożenia opisane na przykładach
- jak się ze sobą porozumiewać przez Internet
- spam
- przemoc w sieci
- komu można zgłosić naruszenie danych
- gry on-line - postępowanie
Na zajęciach uczniowie grali w prawda-fałsz, odpowiadając na trudne pytania o zachowaniach związanych z ochroną i wykorzystaniem danych osobowych. Uczyli się też tworzyć bezpieczne hasła oraz dowiedzieli się czym zajmuje się GIODO. Każdy uczeń już wie, że ma prawo do prywatności.
          Celem spotkania było kształtowanie świadomości o udostępnianiu swoich danych, np. podczas logowania się do różnych portali internetowych oraz gier. Przed nami kolejne lekcje o zagrożeniach w sieci.