DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Podążając  drogą wymiany poglądów oraz doświadczeń  postanowiliśmy przedyskutować ostatnio wypracowane  wnioski warsztatów samorządowych z samorządem zaprzyjaźnionej z nami szkoły w Suderwie na Litwie. Jest to polska szkoła, z którą współpracujemy już od wielu lat. Zorganizowaliśmy w tym celu debatę. Debata odbywała się on-line i była niesamowitym doświadczeniem dla obydwu stron.

Głównym tematem debaty był rozwój samorządności w naszych szkołach, ale oczywiście poruszyliśmy również problem ochrony danych osobowych. Chcieliśmy wiedzieć jaką wiedzę na ten temat mają nasi przyjaciele z Litwy. Okazało się, że ich wiedza i świadomość problemu jest taka jak u większość naszych uczniów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to bardzo aktualne i ważne zagadnienie, szczególnie w dobie tak powszechnego dostępu do Internetu, forów dyskusyjnych czy korzystania z portali różnorakich gier.
Debata ta była bardzo dobrym doświadczeniem, dlatego jesteśmy pewni że nie będzie ona ostatnią.