Nawigacja

MOJE POWODY OCHRONY DANYCH

Cieszymy się, iż coraz więcej klas bardzo aktywnie włącza się w realizację naszego programu –„Twoje Dane -Twoja Sprawa”. Nauczyciele wychowawcy prześcigają się w pomysłach na to jak zachęcić swoje klasy do pogłębiania tematu. Wszyscy wiemy, że to trudne ale bardzo ważne zagadnienia dlatego poświęcamy im dużo czasu i zaangażowania.
Pojęcie prywatności i potrzeba jej ochrony musi być dobrze znana każdemu z nas  tym bardziej, że w obecnym czasie trudno chronić swoją prywatność i dane osobowe w Internecie.

Wiele stron internetowych zachęca do udostępniania informacji o sobie (nie tylko imienia czy nazwiska, ale również zdjęć, filmów, informacji o zainteresowaniach itd.). Miejmy zatem świadomość, że publikując takie informacje, dzielimy się nimi z całym światem, a to, co trafia do Internetu, pozostaje tam na zawsze. Dlatego warto ostrożnie publikować informacje o sobie i unikać podawania chociażby swojego imienia i nazwiska.
Należy chronić swoje dane osobowe w Internecie z kilku powodów. Po pierwsze — ktoś może je wykorzystać w złych zamiarach choćby w celu ośmieszenia mnie. Po drugie — wiele firm pragnie zdobyć informacje o mnie, ponieważ dzięki nim zarabiają. Przekazują one te dane innym podmiotom, a JA przestaję mieć nad nimi kontrolę. Po trzecie — nie wiem, kto i w jaki sposób może wykorzystać informacje na mój temat w przyszłości. Nawet jeśli teraz nie widzę w przekazywaniu danych problemu — za jakiś czas mogę zmienić zdanie.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
    ul. Mieszka I 18
    15-054 Bia­ły­stok
  • tel. 85 73 23 000
    fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć