• Wybory do SU

• Już 29.09.2020r. w naszej szkole odbędą się wybory do SU.

Oto kandydaci!!!

Monika Walenda klasa 8 C

Maciej Joka klasa 8 A

Maria Niewińska 8D

• Projekt na piątkę!  - O05
            • Projekt na piątkę! - O05

• Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że nasz zwycięski projekt z 2020 roku:  Stworzenie kreatywnej strefy naukowej i rekreacyjnej - modernizacja terenu przy Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku jest już w fazie realizacji!

W tym roku zakwalifikowany do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Białystok 2021 został nasz kolejny projekt: Współkreacja przestrzeni szkolnej - strefa relaksu i nauki w SP 19 Szkolny Hades - ID projektu: O05

Projekt dotyczy aranżacji szkolnej przestrzeni, która będzie polegała  na utworzeniu w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku miejsc otwartych dla dzieci, ich rodziców oraz społeczności lokalnej. W ramach projektu zostaną utworzone następujące strefy:

POCZEKALNIA dla rodziców

WARSZTATOWNIA, czyli miejsce, w którym po lekcjach będzie można poznawać arkana sztuki kulinarnej, domowego majsterkowania i szycia.

SIŁOWNIA to miejsce, gdzie wszyscy będą mogli rozwijać swoją tężyznę fizyczną w myśl powiedzenia w zdrowym ciele, zdrowy duch

SPOTYKALNIA to bezpieczna strefa relaksu przeznaczonych dla uczniów szkoły

PRZEBIERALNIA - modernizacja Hadesu, czyli szkolnej szatni.

W projektowaniu wystroju wszystkich miejsc Hadesu wezmą udział uczniowie szkoły, którzy są również pomysłodawcami stworzenia w szatni strefy relaksu i nauki. Warto pamiętać, że głosowanie odbędzie się między 1 a 15 października 2020 r.  Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez Internet.

• Dzień Głośnego Czytania

• Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu czytelniczym związanym z Dniem Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września.

Akcja "Czytamy Głośno" polega na nagraniu krótkiego filmiku, na którym czytacie głośno fragment ulubionej książki. Filmik może trwać 2-3 minuty. Gotowe filmiki przesyłajcie na facebooku:
              facebook.com/biblioteka.dziewietnastka
              29 września urządzimy tam prawdziwy maraton głośnego czytania.

• Wybory do SU

• Jeżeli jesteś kreatywny, lubisz bawić się, kochasz ludzi i chcesz zaangażować się w pracę na rzecz innych, to ogłoszenie jest dla Ciebie.

Już 29.09.2020 r. w naszej szkole odbędą się wybory do SU. Czujesz się na siłach? Chcesz wziąć w nich udział?. Zgłoś swoją kandydaturę do p. Moniki lub p. Adama (opiekunowie SU).

Co powinieneś zrobić?

1. Przygotuj listę poparcia dla swojej kandydatury (20 podpisów uczniów, którzy chcą, abyś był ich kandydatem).

2. Przygotuj program wyborczy ( nagraj 30 sekundowy filmik oraz 2 plakaty wyborcze).

3. Dostarcz listę poparcia, film i plakaty do opiekunów SU w terminie do 23.09.2020r.

Życzymy powodzenia.

Organizatorzy wyborów.

• „Bezpieczna droga do szkoły”

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji wychowania komunikacyjnego pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Atrakcyjne zajęcia zachęciły pierwszoklasistów do poznawania i utrwalania zasad ruchu drogowego. Uczniowie, pod czujnym okiem policjantów, mieli okazję przećwiczyć przechodzenie przez ulicę po przejściu dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na właściwą postawę w stosunku do obcych oraz zachowanie w kontakcie ze zwierzętami.

• OBIADY SZKOLNE

• Szanowni Państwo,
              Przypominamy, że stołówka szkolna będzie czynna od 7 września 2020 r.
              Warunkiem korzystania ze stołówki jest złożenie deklaracji do dnia 4 września 2020 r. do godz. 10.00  (deklaracja dostępna jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Strefa Rodzica – Obiady – karta zgłoszenia, opłaty). Deklarację można przesłać na adres obiadysp19@gmail.com lub wrzucić do skrzynki podawczej w wejściu do szkoły.
              Uczniowie z obiadów korzystać będą zgodnie z ustalonym harmonogramem (klasy I – III w czasie lekcji, klasy IV -VIII podczas przerw lub po lekcjach).
              Stołówka pracować będzie zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez GIS, MEN, MZ.