• Ósmoklasiści - trzymamy kciuki!!!

• Drodzy Uczniowie klas ósmych

Przed Wami trudne trzy dni egzaminów. To najważniejszy moment w Waszej dotychczasowej edukacji.

Życzymy Wam dużo optymizmu i wiary we własne siły. Niech uzyskane wyniki będą  jak najwyższe i dadzą Wam możliwość realizowania życiowych planów i marzeń w nowych szkołach.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku

• Opieka świetlicowawa w terminie 25 - 27 maja 2021 r.

W dniach od 25.05.2021 r. (wtorek) do 27.05.2021 r. (czwartek), w związku z egzaminem klas ósmych klasy I – VII mają dni wolne od zajęć dydaktycznych. W tych dniach świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów klas I - III potrzebujących opieki.

• Opłata za obiady - czerwiec

• Wpłata za obiady w czerwcu wynosi :

kl. I – VIII 16 dni x 3,30 = 52,80

nauczyciel 16 dni x 6,65 = 106,40

Wpłaty  należy dokonać na konto

w terminie  od 24.05 – 28.05.2021r.

PRZELEW za obiady należy wykonywać BEZWZGLĘDNIE w wyznaczonym terminie !!!

Kartki obiadowe odbiera wychowawca klasy !!!

• Szkolny Budżet Partycypacyjny

• Koleżanki i Koledzy.

1. W ramach  III edycji Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego zostały zgłoszone następujące projekty:

- Zielony korytarz - projekt klasy 7a z wychowawcą p. Moniką Grynczel.

- Kącik odpoczynku  na przerwach - projekt Patrycji Bełbot, uczennicy klasy 6e.

- Ławeczki przy boisku szkolnym i  kosze na  segregowane odpadów -  projekt klasy 6e z wychowawcą p. Grażyną Kowalczuk.

2. Projekty Zielony korytarz  i Kącik odpoczynku na przerwach dotyczą zagospodarowania przestrzeni szkolnego korytarza wygodnymi siedziskami.

3.Wszystkie zgłoszone projekty spełniły warunki określone w regulaminie SBP.

4.Decyzją  Zespołu do Spraw Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego w pierwszej kolejności realizowany będzie projekt zagospodarowania przestrzeni szkolnego korytarza wygodnymi siedziskami. Jako kolejny, o ile pozwolą na to  środki, projekt kl.6e.

Gratulujemy autorom i dziękujemy za zaangażowanie przy tworzeniu projektów.

Zespół do Spraw Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego

• Opłata za obiady - maj

• Wpłata za obiady w maju wynosi:

kl. IV- VII 3 dni x 3,30 = 9,90

Kl. VIII  6 dni x  3,30 = 19,80

Wpłaty  należy dokonać na konto

w terminie od 07.05 - 12.05.2021r

PRZELEW za obiady należy wykonywać

BEZWZGLĘDNIE w wyznaczonym  terminie !!!

Kartki obiadowe  odbiera wychowawca klasy !!!

• LAUREACI I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Z ogromną radością i dumą informujemy, iż zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Oto nasi laureaci i finaliści:

Zofia Grela z kl. 8d -  Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun Jadwiga Grażyna Kowalczuk)

Wojciech Marcinkiewicz z kl.7c - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun Ewa Ostrowska)

Szymon Chańko z kl. 8b - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun Alicja Roszkowska)

Antoni Jerzy Wielądek z 8b - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

(opiekun Magdalena Frąckiewcz-Łuczaj)

Livia Leszczyński z kl. 8c – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego (opiekun Jolanta Onoszko)

Kacper Makarewicz z kl. 8b – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii

(opiekun Dorota Rybałtowska)

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom wspaniałych osiągnięć!

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z zagadnieniami, których nie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów.

Przypomnijmy: każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Zwycięzcy tego ostatniego etapu są zwolnieni ze zdawania egzaminu końcowego z danego przedmiotu i mają dodatkowe punkty w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Warto zmierzyć się z zadaniami konkursowymi nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, na ile ma się predyspozycje w wybranym kierunku.