• Uwimpuhwe – dziewczynka

• Uwimpuhwe – dziewczynka z Rwandy

• W 2009 roku z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku nasza społeczność szkolna zaadoptowała UWIMPUHWE – dziewczynkę z Rwandy.

Obecnie uczy się ona w swoim kraju i pozostaje pod opieką sióstr zakonnych. Staramy się jej pomagać zapewniając niezbędne, podstawowe środki utrzymania oraz umożliwiając kontynuację nauki. Jest nam wdzięczna i dała temu wyraz przesyłając list oraz swoje zdjęcie.

Tłumaczenie listu z Afryki:

Witam moich Kochanych Rodziców. Niech Pokój Boży będzie z Wami.

Dziękuję, za Waszą pomoc. Uczę się w drugiej klasie i jestem piąta z 52%.

Życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2011.

UWIMPUHWE

List, który napisaliśmy do naszej podopiecznej w wersji francuskiej i polskiej:

Białystok, le 4 Mai 2011.

Chère UWIMPUHWE,

Nous te remercions de ta lettre qui nous a fait grand plaisir. C’est toujours une grand joie de recevoir de tes bonnes nouvelles.

C’est merveilleux, que tu aimes la science. Nous sommes fiers de tes réussites. Nous te souhaitons une bonne fin d’année scolaire.

Nous sommes heureux d’ avoir la possibilité de t’aider. Nous te souhaitons tout le meilleur, la santé et de bonheur. Que le Dieu te conduise.

Très cordialement,

Directrice, les professeurs et les élèves

Białystok, 04 maja 2011r.

Droga UWIMPUHWE,

Dziękujemy za list, który sprawił nam dużą radość. Miło jest otrzymać dobre nowiny.

To wspaniale, że lubisz naukę. Jesteśmy dumni z Twoich wyników. Życzymy wielu sukcesów na zakończenie roku szkolnego.

Cieszymy się, że możemy Ci pomagać. Życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia i szczęścia. Niech Bóg Cię prowadzi.

Serdecznie pozdrawiamy,

Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie