• Strefa Sportu

• Klasa sportowa

Klasy sportowe w naszej szkole to tradycja.

Zajęcia w klasach sportowych prowadzą profesjonalnie przygotowani nauczyciele posiadający uprawnienia instruktorskie/trenerskie o specjalności koszykówka, tenis stołowy.
            Klasy sportowe prowadzone są we współpracy z Akademią Koszykówki „MŁODE ŻUBRY” Białystok, klubem MKS „Batory 18” Białystok orac
            UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK.
            Uczniowie klas sportowych, są reprezentantami naszej szkoły, miasta i województwa w wielu imprezach sportowych, nie tylko w koszykówce.
            Reprezentanci naszej drużyny powoływani są do kadry juniorów województwa podlaskiego w koszykówce.
            W klasach sportowych jest 10 godzin wychowania fizycznego, z czego 6 godzin to szkolenie sportowe z zakresu koszykówki lub tenisa stołowego.

DLACZEGO WARTO BYĆ W KLASIE SPORTOWEJ?

•    Bo sport pozwala nam „fajnie spędzić czas” – bo w koszykówkę można grać praktycznie wszędzie, można w nią grać nawet samemu, a w szkole w mamy do tego drużynę.
            •    Bo sport to zdrowie - gdy uprawiamy sport, nasz organizm jest w świetnej formie, a my czujemy się lepiej.
            •    Bo sport to świetna rozrywka - grając w piłkę, czy nawet po prostu zwyczajnie biegając, sprawiamy sobie ogromną radość i satysfakcję.
            •    Bo ludzie, którzy uprawiają dużo sportu, są dużo szczęśliwsi, a poziom ich stresu wyjątkowo niski.
            •    Bo sport poprawia wydolność organizmu oraz kondycję - regularnie ćwicząc możemy doprowadzić się do świetnej kondycji fizycznej, co daje bardzo dużą satysfakcję z osiąganych wyników.
            •    Bo jak twierdzi Wikipedia „na świecie zarejestrowanych jest obecnie ok. 400 milionów koszykarzy”, bądź kolejnym z nich.
            •    Bo mamy wpływ na swoje ciało - ćwicząc sprawiamy, że staje się ono bardziej atletyczne, a my jesteśmy w znacznie lepszej formie, niż przed rozpoczęciem treningów. Wraz ze wzrostem mięśni, rośnie nasza radość i satysfakcja.
            •    Bo ruch, to naturalne paliwo dla mózgu – to sposób na zdrowe wspieranie nauki i pamięci u dziecka.
            I dlatego….
                       uczniowie klasy sportowej są nie tylko mistrzami w sporcie, osiągają też bardzo dobre wyniki w nauce. Klasy sportowe mają jedne z najwyższych średnich w naszej szkole.
            Bo już po pierwszym treningu powiesz: „LUBIĘ SPORT”.

TERMINY REKRUTACJI DO CZWARTEJ KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI I TENISA STOŁOWEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Regulamin klasy sportowej

Regulamin_klasy_sportowej.doc