Nawigacja

 • Turniej brydża sportowego

  3 marca 2018 r w SP nr 19 w Białymstoku, już po raz drugi odbędzie się turniej brydża sportowego, gdzie w parze z uczniem będą grać nauczyciele naszej i innych szkół. Zachęcamy inne szkoły, aby przyłączyły się do naszego pomysłu. Zapraszamy też innych nauczycieli do nas. Nasi uczniowie już trzeci rok trenują licytację, planują strategię, rozgrywkę tej trudnej, jednakże bardzo ciekawej gry. 

  To już 3 marca 2018r. o godzinie 10.00.

  Turniej brydża sportowego - Obrazek 1

 • Wglądy do prac odbędą się w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku, ul. Mieszka I 18 w terminie:
  1.    Środa 21.02.2018 r. w godzinach 15:30-16:30 sala 301
  2.    Czwartek 22.02.2018 r. w godzinach 16.00- 17.00 sala 301
  3.    Piątek 23.02.2018 r. w godzinach 9.00 – 10.00 sala 301
                           
  Przewodnicząca
  mgr Monika Grynczel

 • Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy

  16.02.2018 roku (piątek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku rozpocznie się Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy.
  Sprawy organizacyjne:
  1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku na godzinę 9.30. Zbiórka na II piętrze. Obowiązuje zmiana obuwia, legitymacja oraz karta kodowa podpisana przez Dyrektora szkoły. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
  2. Komisja konkursowa. Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15, sala 303 - II piętro
  3. Opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zapraszam do sali 001 - szatnia.

  mgr Monika Grynczel

 • Walentynki 2018 rok

  „Dzieci - dzieciom, - Szkoła - szkole”
  Mamy wielkie serca… kolejny raz dochodem z kiermaszu walentynkowego pragniemy wesprzeć potrzebujących. Z dużym zaangażowaniem przygotowaliśmy "upominki  walentynkowe”. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Akcja spotkała się ze zrozumieniem i pomocą wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców z klasy III a i b. Dzieci  z tych klas wraz z wychowawcami były odpowiedzialne za stoisko walentynkowe. Dziękujemy też paniom Krystynie Snopko i Iwonie Januszkiewicz, które wraz z dziećmi ze świetlicy wykonały upominki na kiermasz. Dziękujemy paniom Małgorzacie Andrejewicz, nauczycielce z Przedszkola nr 68 i Annie Tołoczko, które również zaopatrzyły nasze stoisko w piękne gadżety. Dziękujemy uczniom z klasy VI b  i VII d za pomoc w poczcie walentynkowej. Mamy nadzieję, że walentynki ucieszyły serca wszystkich obdarowanych. Kwota uzyskana ze sprzedaży – 800 zł – zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe rodziców dzieci, które potrzebują fachowej opieki medycznej.

  Organizatorzy:
  Bożena Jańczuk
  Magdalena Popko

 • Nabór do V klasy sportowej

  Nabór do V klasy sportowej dziewcząt i chłopców z klas IV odbędzie się 13.03.2018r.  (wtorek) w godzinach  9.50 - 11.30. Stroje sportowe obowiązkowe.

   

 • XVII Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas III

  W roku szkolnym 2017/2018  organizujemy siedemnastą edycję „Miejskiego Konkursu Ortograficznego” dla klas III.

  Pragniemy stworzyć dzieciom możliwość prezentacji własnych talentów, konfrontacji osiągnięć z rówieśnikami, dajemy im szansę przeżycia sukcesu indywidualnego, co motywuje do dalszej pracy nad ortografią.

  W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamysmiley

 • NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI

  Postępowanie rekrutacyjne:
  W dniach 23.02.2018, 02.03.2018, 09.03.2018 (piątki) w godzinach 15.30 – 16.15 na sali gimnastycznej odbywać się będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dziewcząt i chłopców klas III przygotowujące do egzaminów sprawnościowych do IV klasy sportowej. Stroje sportowe obowiązkowe.

  Egzaminy sprawnościowe odbywać się będą na sali gimnastycznej:
  12 marca 2018r. w godzinach  11.50 – 12.35 – dziewczęta
  12 marca 2018r. w godzinach 12.35 – 13.35 – chłopcy

  Stroje sportowe obowiązkowe

 • ZASADY REKRUTACJI uczniów do klasy IV sportowej

 • "Noc 10 II 1940. Pamiętamy"

  10 lutego przypada 78. rocznica pierwszej masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego. Z tej okazji Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało 3-dniowe obchody.

  Dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza do udziału w obchodach upamiętniających rocznicę pierwszej masowej deportacji w głąb ZSRR.

  "Noc 10 II 1940. Pamiętamy" - Obrazek 1

 • Zebrania z rodzicami

  12 lutego 2018 (poniedziałek) zebranie klas I - III, godz.17.00
  13 lutego 2018 (wtorek) zebranie klas IV - VII, godz.16.30,

  Zapraszamy
   

 • Ferie zimowe 2018

  Życzymy Wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten zimowy czas dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie po trudach  kilkumiesięcznej pracy, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych przyjaciół i miejsc.

  Wracajcie zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

  Dyrekcja szkoły i nauczyciele

  Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
  • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze;
  • ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.

   

  O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN

  Ferie zimowe 2018 - Obrazek 1

 • Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni

  Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. „Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni”. Sponsorem spektaklu była Polska Grupa Energetyczna. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się energia, gdzie wytwarzany jest prąd oraz w jaki sposób zasilane są elektrownie wodne, wiatrowe, odnawialne. Pstryk i Bzik przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przystąpiliśmy do qwizu, odpowiedzieliśmy na wiele trudnych pytań i … otrzymaliśmy nagrody.

  Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni - Obrazek 1

 • Technologie z klasą w II a i III c

  Technologie z klasą w II a i III c - Obrazek 1

  Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Komunikuje dzieciom naukę w ramach edukacji nieformalnej i formalnej. Upowszechnia nowoczesne metody nauczania, w szczególności metodę badawczą zwaną Metodą Pytań i Doświadczeń.
  W ubiegłym roku szkolnym klasa I a brała udział w projekcie Fundacji - Lekcje z klasą rozwijając swoje kompetencje społeczne (nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, praca w grupie).
  W obecnym roku szkolnym kontynuujemy, tym razem bierzemy udział w projekcie Scenariusze Lekcji realizując program Technologie z klasą.
  W podróż po świecie nowoczesnych technologii wyruszyły również dzieciaki z klasy III c.

  Zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie.

  Wiemy:
  Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

  Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty? Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

  Technologie z klasą w II a i III c - Obrazek 2

  Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
  Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

  Technologie z klasą w II a i III c - Obrazek 3

  My j wiemy, że szkoła może być miejscem fascynującej nauki - uczniowie klasy II a i III c smileyyes

  Przed nami lekcje programowania - programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.

 • Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych

  Dnia 9.01.2018r. w Centrum Wystawienniczym odbyło się podsumowanie V edycji Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych oraz wręczenie laureatom konkursu dyplomów i upominków. Joanna Skrzypko uczennica klasy I E i Szymon Syczewski uczeń klasy I E, których opiekunem była Jolanta Łuckiewicz otrzymali dyplomy i upominki. Szopki można oglądać do 19 stycznia w godz.9.00.-15.00. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

  Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych - Obrazek 1 

  Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych - Obrazek 2

  Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych - Obrazek 3

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018r.

  Dnia 06.01.2018r. uczniowie z naszej szkoły razem z rodzinami, Dyrekcją, katechetami i nauczycielami uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Wspólnie świętowaliśmy i daliśmy świadectwo wiary. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli były słowa "Bóg jest dla Wszystkich – Wszyscy do  stajenki!". Szliśmy w Orszaku Króla Baltazara (stroje niebieskiego koloru). Rafał Łazarczyk uczeń klasy 7a był darowym Króla Baltazara.

  ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018r. - Obrazek 1

 • VIII Bożonarodzeniowe Kolędowanie

  Czas świąteczny to dobra okazja by wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki, o których tak pięknie mówił św. Jan Paweł II do Polaków 23 grudnia 1996 r. w Auli Pawła VI . "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: „Oj, Maluśki, Maluśki”. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego też, łamiąc się dzisiaj z Wami opłatkiem wigilijnym, życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy, czy w kraju, czy też w Rzymie, czy gdziekolwiek na świecie, śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem”.
  Możliwość kolędowania stwarza wydarzenie organizowane 9 stycznia 2018 roku przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.  Dzieci i młodzież z białostockich szkół – laureaci konkursów „Kolęda Malucha”, „Kolęda Młodych”, chórzyści z Programu „Rozśpiewany Białystok” już po raz ósmy poprowadzą Bożonarodzeniowe Kolędowanie.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Białegostoku do wspólnego śpiewania kolęd:

  • o  godzinie  12.00 w Białostockiej Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP,
  • o godzinie 13.00 w Katedralnej Cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy.VIII Bożonarodzeniowe Kolędowanie - Obrazek 1
 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN

  Natalia Masłowska z klasy III e (wychowawczyni Małgorzata Sołowiej) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN. Uczennica osiągnęła 93,1% z edukacji przyrodniczej, 93,3% z edukacji polonistycznej oraz 91,7% z edukacji matematycznej. Podczas udziału w konkursie wykazała się ogromną wiedzą i zdobytymi umiejętnościami na poziomie I etapu kształcenia.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

   

 • Półfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju

  W dniu 19.12.2017r. dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w półfinale Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju, które odbyły się w Hali MOSiR-u Grajewie. Walczyły tam z drużynami z Wysokiego Mazowieckiego, Domanowa oraz Augustowa i po ambitnej walce zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach 22.12.2017r. Nasza drużyna po wyrównanej grze zajęła IV miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Natalia Szoka, która została wybrana jedną z najlepszych zawodniczek turnieju. Gratulujemy wspaniałego wyniku, dobrej i odpowiedzialnej współpracy w zespole.  Skład drużyny: Sylwia Tarasiewicz, Oliwia Chren, Natalia Szoka, Julia Sosnowska, Karolina Janowska, Kamila Karpiej, Aleksandra Hubar, Zuzanna Pilecka, Marta Gregorczuk, Patrycja Sadowska, Olga Kuklińska, Matylda Mojsak. Opiekunem drużyny była p. Zuzanna Zielińska.

  Półfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć