Nawigacja

 • PÓŁKOLONIE LETNIE W SP nr 19

  PÓŁKOLONIE LETNIE W SP nr 19

  Wszystkich uczestników półkolonii zapraszamy już w najbliższy poniedziałek (20.08.2018r.). Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się w stołówce szkolnej o godzinie 9.00. Poznacie swoich wychowawców oraz program półkolonii. Istnieje możliwość zorganizowania opieki dzieciom od godziny 8.00.

  Do zobaczenia

   

 • Ogłoszenie o przetargu pisemnym na wynajem lokalu na prowadzenie sklepiku szkolnego

  OGŁOSZENIE


  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku podaje do publicznej wiadomości, iż w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1 zostało umieszczone na tablicy ogłoszeń na okres 14 dni, tj. od dnia 10.07.2018r. do dnia 24.07.2018r. ogłoszenie o przetargu pisemnym na wynajem lokalu na prowadzenie sklepiku szkolnego w budynku szkoły przy ul. Mieszka I stanowiącego własność Gminy Białystok, pozostającego w trwałym zarządzie Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku. Postępowanie przetargowe na wynajem pomieszczenia na sklepik szkolny o pow. 14 m2 położonego w budynku szkoły przy ul. Mieszka I 18 jest na czas oznaczony od dnia 1 września 2018r. do 30 czerwca 2021r., cena wywoławcza 525 zł netto za miesiąc + 23% VAT. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1938 zł (jeden tysiąc dziewięćset trzydzieści osiem złotych) na konto 57 1240 5211 1111 0010 4820 6788 oraz przedłożenie dowodu wpłaty najpóźniej do dnia 27.07.2018r. do godz. 10.00. Oferty należy składać w sekretariacie szkoły przy ul. Mieszka I 18 w Białymstoku do dnia 27.07.2018r. do godz. 10.00.
  Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27.07.2018 r. o godz. 10.05. Regulamin, wzór oferty i postanowienia umowy znajdują się na stronie internetowej szkoły sp19bialystok.edupage.org oraz w siedzibie szkoły.
   

  Ogloszenie o przetargu.pdf

  SP19 regulamin przetargu na wynajem lokalu użytkowego.docx

  1. OFERTA.docx

  2. UMOWA NAJMU LOKALU UŻYTKOWEGO.docx

  3. Klauzula RODO.docx

 • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  zaprasza do składania:

  ofert cenowych na dostawę wybranych produktów żywnościowych na potrzeby stołówki szkolnej zgodnie z załącznikami.

  Termin składania ofert do dn. 16.07.2018r.

  Pakiet nr 1 - mieso-1.pdf

  Pakiet nr 2 - drob-1.pdf

  Pakiet nr 3 - wędliny.pdf

  Pakiet nr 4 - warzywa-1.pdf

  Pakiet nr 5 - nabial.pdf

  Pakiet nr 6 - art. różne.pdf

  Pakiet nr 7 - mrożonki.pdf

  Pakiet nr 8 - pieczywo.pdf

  Pakiet nr 9 - ziemniaki.pdf

  Pakiet nr 10 - jaja.pdf

  Pakiet nr 11 - ryby.pdf

 • WAKACJI nadszedł czas...

  WAKACJI nadszedł czas... - Obrazek 1

  Wspaniałych i radosnych wakacji. Korzystajcie z nich, ale zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swoich kolegów. Realizujcie marzenia, podróżujcie, zawierajcie nowe znajomości i przyjaźnie. Niech to będzie czas dobrego, bezpiecznego odpoczynku, po którym w pamięci zostają tylko miłe wspomnienia.

 • Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy

  Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy

  Dnia 20 czerwca 2018 r. odbył się festyn pod hasłem "Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych między innymi przez Wychowawców Podwórkowych oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez animatorów z Klubu "Zenit". Było kolorowo, miło i bezpiecznie.

  Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy - Obrazek 1

 • Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego"

  Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego"

  W minioną środę w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego" zainspirowany znaną powieścią pt. "Król Maciuś I". Inicjatywy tej podjął się Teatr SP 19 "Na Szkolnym Korytarzu" pod opieką p. Anety Filipowicz razem z fantastycznymi dzieciakami z klasy 1a p. Jolanty Krajewskiej-Pikuły. Cały występ swoim pięknym śpiewem uświetnił Chór "Figielek" z kl. 3h p. Małgorzaty Bielawskiej.

  Inicjatywa ta stała się już tradycją w naszej szkole i jest przyjmowana z wielkim entuzjazmem. Uczniowie niezwykle wczuwali się w przedstawienie, niektórzy nawet brali czynny udział w obradach posłów-aktorów.
  Dziękujemy serdecznie za ciepłe reakcje i słowa po występie, jak i za każdą złotówkę przekazaną na Białostockie Hospicjum Dziecięce.
  I uwaga! Już od września grupa teatralna kl. 4-8  robi nowy nabór, zapraszamy!"

  Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego" - Obrazek 1

 • Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

  Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

 • Technologie z klasą 2 a

  Technologie z klasą 2 a

  Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci – to wszystko poznaliśmy podróżując z sympatycznym robotem. Statek kosmiczny Kodeusza rozbił się po zderzeniu z asteroidą, a on sam stracił pamięć. Postanowiliśmy mu pomoc w naprawie pojazdu i zaprogramowaniu drogi powrotnej do domu.
  Zapytacie czy było to przyjemne? 

  Technologie z klasą 2 a - Obrazek 1

  Oczywiście, że tak.

  A to nasze nagrody smiley

  Technologie z klasą 2 a - Obrazek 2 Technologie z klasą 2 a - Obrazek 3

 • Graffiti na szkolnym korytarzu

  Graffiti na szkolnym korytarzu

  W kwietniu i maju klasy siódme realizowały ogromne przedsięwzięcie. Było to graffiti na szkolnym korytarzu na drugim piętrze nawiązujące do treści i postaw życiowych zawartych w "Małym Księciu". Projekty były tworzone na lekcjach plastyki w I semestrze a na ścianę przeniesiono kilka wybranych propozycji. Przy realizacji pracowali uczniowie przede wszystkim klas siódmych, ale w działania artystyczne włączali się też uczniowie młodszych klas. Była to ogromna praca, bo korytarz czyli nasze obecne graffiti ma 55 m długości i 3 m wysokości.  Było to też ogromne przedsięwzięcie logistyczne; trzeba było zaplanować czas malowania, ilość farb potrzebnych do takiego malowidła, kolejność działań, zabezpieczyć framugi, podłogę, listwy i wiele innych rzeczy było do zrobienia zanim pierwszy raz machnięto pędzlem. Tegoroczne graffiti i to, które które powstało w ubiegłym roku tworzy na szkolnym korytarzu niesamowitą atmosferę i jest dowodem na to, że uczniowie mogą wszystko. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Bożena Sepko. Tu możecie obejrzeć krótką migawkę i kilka zdjęć z tego co się działo. Autorem filmiku jest Michał Remża.

   

 • Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka"

  Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka"

  2 czerwca 2018 roku odbył się kolejny turniej brydża sportowego pod hasłem „O uśmiech dziecka”. Turniej odbył się w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, którzy trenuję grę w brydża na cotygodniowych zajęciach. Dzieci grały w przedstawicielami Podlaskiego Związku Brydża Sportowego. Jak zawsze kibicowali im rodzice, trzymali kciuki.  Brydż jest pasjonującą umiejętnością - nie łatwo nauczyć się tej dyscypliny sportowej, jednak nasi uczniowie radzą sobie całkiem nieźle . Spośród 16 uczniów klas III – VII, najlepszy okazał się Jakub Wildowicz z klasy III. Miejsce II zajął Wiktor Skiepko z klasy VI. Miejsce III zdobył Grzegorz Świętkowski z klasy VII. Kolejne miejsca pucharowe zdobyli: IV - Tomasz Okurowski uczeń klasy VI i miejsce V – Rafał Łazarczyk uczeń klasy VII. Nie zawsze się wygrywa, pecha miał Patryk Klim i Natalia Szoka którzy są w czołówce naszej szkolnej drużyny brydżowej. Tym razem nie powiodło się im. Teraz szykujemy się na Ogólnopolski Obóz Brydża Sportowego w Stasikówce, gdzie będziemy „szlifować” formę.
  Z brydżowym pozdrowieniem – trener Halina Perkowska

  1. Klim Patryk  - VI e
  2. Skiepko Wiktor  - VI c
  3. Świętkowski Grzegorz  - VII c
  4. Trochimowicz Miłosz  - VI c
  5. Przestrzelski Adam
  6. Skiepko Aleksander  - IV f
  7. Dmitruk Dominik
  8. Burzyński Marek  - V d
  9. Małyszko Bartosz - VI e
  10. Burzyńska Sylwia  - VII d
  11.  Remża Michał - VII f
  12. Okurowski Tomasz -  VI c
  13. Łazarczyk Rafał
  14. Szoka Natalia - VI c

  Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka" - Obrazek 1

 • „Czytanie jest w modzie”

  „Czytanie jest w modzie”

  W dniu 5 czerwca 2018r. Podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej zostaną wręczone nagrody laureatom Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie”. Nasza szkoła – SP nr 19 – jest również współorganizatorem tej imprezy, niezwykle ważnej dla nas wszystkich.

  Zwycięzcy pierwszych miejsc (uczniowie klas 1-3, 4-5, 6-7) odczytają ze sceny fragment tekstu Janusza Korczaka „Król Maciuś I”. Występ uświetni chór „Figielek” z SP nr 19 im. Mieszka I pod batutą Pani Małgorzaty Bielawskiej.

  Relację z przebiegu Konkursu, który odbył się w dn. 25.052018r. (kat. klas 4-7) w Klubie Zenit SM Zachęta w Białymstoku można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Białystok pod podanym linkiem: http://bialystok.tvp.pl/37367020/25052018-godz1830 (min. 15) oraz posłuchać reportażu Izy Serafin z wydarzenia na stronie Radia Białystok pod linkiem: http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/155773.

  Zapraszamy!

   

 • Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki)

  Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki)

  Dnia 26.05.2018r. na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Tego dnia na stadionie rywalizowały ze sobą najlepsze zawodniczki w województwie podlaskim z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały wychowanki Pani Joanny Kubiak – Babińskiej, uczennice klasy VIIA: Oliwia Chren i Sylwia Tarasiewicz.
  Wyniki indywidualne:
  III miejsce – w chodzie na dystansie 3000m - Chren Oliwia VIIA,
  X miejsce – w skoku w dal - Tarasiewicz Sylwia VIIA

  Dziewczętom należą się ogromne brawa i słowa uznania za sportową postawę i ducha walki.

   Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki) - Obrazek 1

 • SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEDU KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA „CZYTANIE JEST W MODZIE”

  W dniach 24.05-25.05. 2018r. W Klubie Zenit SM Zachęta w Białymstoku odbył się Międzyszkolny Konkurs Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie”. Była to już IV edycja tego Konkursu. Przebiegała ona pod hasłem: "Janusz Korczak- przyjaciel dzieci”.
  Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-5 i 6-7.
  W konkursie wzięło udział 53 uczniów ze szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Dzieci oceniało profesjonalne jury. W każdej kategorii przyznano trzy miejsca.
   
  Laureaci klas 1-3:

  1. miejsce-Maria Gierałtowska - uczennica klasy 3
  (Szkoła Podstawowa nr16 im. T. Kościuszki w Białymstoku),
  2. miejsce-Patrycja Mickiewicz - uczennica klasy 1
  (Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku),
  3. miejsce-Dominika Ostrowska - uczennica klasy3
  (Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku).

  Laureaci klas 4-5:

  1. miejsce- Gabriela Chańko - uczennica klasy 5
  (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku),
  2. miejsce- Karolina Krasowska - uczennica klasy 5
  (Szkoła Podstawowa nr 31 im. Janusza Korczaka w Białymstoku),
  3. miejsce- Klara Borowska - uczennica klasy 4
  (Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku).

  Laureaci klas 6-7:

  1. miejsce-Magdalena Winnicka - uczennica klasy 6
  (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku),
  2. miejsce-Marta Sadowska - uczennica klasy 7
  (Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymsyoku),
  3. miejsce-Krystian Czołpiński - uczeń klasy 7
  (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Białymstoku).

  Nagrodzone osoby wystąpią podczas VII Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej w dniu 5.06.2018r. Tam też zostaną wręczone nagrody.

  SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEDU KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA „CZYTANIE JEST W MODZIE” - Obrazek 1

 • Igrzyska Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce

  W dniu 23.05.2018r. drużyna dziewcząt na Igrzyskach Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce odniosła wielki sukces zdobywając drużynowo I miejsce. Indywidualnie medale wywalczyły: Oliwia Chren -złoty medal w chodzie na 3km, Dominika Poskrobko- złoty medal w biegu na 60m i srebrny na 200m. Sylwia Tarasiewicz- złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 60m, Karolina Janowska- srebro w pchnięciu kulą. Złoty medal wywalczyła też sztafeta 4x60m w składzie: Dominika Poskrobko, Oliwia Chren, Natalia Szoka, Sylwia Tarasiewicz. W chodzie na 3km startowała też Marta Gregorczuk , która zajęła V miejsce i również zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich. Niewiele zabrakło też Julii Sosnowskiej , która startowała w rzucie oszczepem i zajęła IV miejsce. W rzucie oszczepem startowała też Olga Kuklińska zajmując IX miejsce. Dzielnie walczyły też dziewczęta w biegu na 600m  Wiktoria Utko i Martyna Waszczuk  osiągając bardzo dobre czasy. W biegu na 200m Natalia Szoka zajęła V miejsce a w biegu na 60m VIII miejsce.
  Gratulacje i powodzenia na Igrzyskach Wojewódzkich 29.05.2018r.
                                                                          Opiekun drużyny Zuzanna Zielińska

  Igrzyska Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce - Obrazek 1

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć