• Dzień Otwarty

• Dziękujemy Rodzicom i przyszłym uczniom za liczne odwiedziny w SP19. Dzień otwarty obfitował w wiele atrakcji, był okazją do poznania szkoły i nauczycieli, poczucia atmosfery panującej w naszej szkole.

• Nabór do klasy IV sportowej

• NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO IV KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKA - TENIS STOŁOWY

● 27 lutego – 6 marca 2023 r. do godz. 15:00 – złożenie wniosku

● 8 – 10 marca 2023 r. - przeprowadzenie prób sprawności fizycznej, stanowiący warunek przyjęcia do oddziału sportowego

● urodziłeś/łaś się w 2013 roku lub jesteś młodszy/a - zapraszamy

● lubisz współpracować w grupie? - ta klasa jest dla Ciebie

Szczegółowe informacje, terminy i zasady dostępne są na stronie Urzędu Miasta w zakładce dla Mieszkańców: https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor-do-szkol-podstawowych.html

• NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI I TENISA STOŁOWEGO

• W dniach 27.02. 2023 do 06.03. 2023 do godziny 15.00 odbywać się będzie rekrutacja do IV  klasy sportowej o profilu koszykówka i tenisa stołowego.

Wniosek należy wypełnić na stronie Urzędu Miejskiego w Białymstoku w formie elektronicznej.

• Klasy sportowe w naszej szkole to tradycja.
              • Zajęcia w klasach sportowych prowadzone będą przez profesjonalnie przygotowanych nauczycieli posiadających uprawnienia instruktorskie/trenerskie o specjalności koszykówka i tenisa stołowego.
              • Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w następującym wymiarze godzinowym – szkolenie sportowe w zakresie koszykówki i tenisa stołowego – 6 godzin dla każdej dyscypliny. Podstawa programowa - 4 godziny.
              • Klasy sportowe prowadzone są we współpracy z Akademią Koszykówki „MŁODE ŻUBRY” Białystok i klubem MKS „Batory 18” Białystok – koszykówka oraz UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK – tenis stołowy.
              •  Uczniowie klas sportowych są reprezentantami naszej szkoły, miasta i województwa w wielu imprezach sportowych.
              • Reprezentanci naszej drużyny powoływani są do kadry juniorów województwa podlaskiego w koszykówce.

WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS III, PRAGNĄCYCH ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ

Z KOSZYKÓWKĄ LUB TENISEM STOŁOWYM  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO CZWARTEJ KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI I TENISA STOŁOWEGO

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

od 27 lutego do 6 marca 2023 roku do godz. 15.00 - składanie wniosków przez rodziców lub opiekunów prawnych o przyjęcie do klasy IV sportowej. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z użyciem systemu informatycznego na stronie Urzędu Miejskiego od 27.02.2023r.

09 marca 2023 o godzinie 9.00 w szkole SP 19 na sali gimnastycznej będą przeprowadzone próby sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy czwartej sportowej. Uczestnik testów powinien mieć strój sportowy oraz obuwie sportowe. Przed testem lub na test należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do klasy sportowej

13 marca 2023 roku - o godz. 15.00 podanie listy kandydatów do klasy czwartej sportowej, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej

do 27 czerwca 2023 roku do godz. 15.00 - dostarczenie przez kandydatów świadectwa promocyjnego do klasy IV lub jego kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły

do 28 czerwca 2023r. do godz. 10.00 - weryfikacja wniosków o przyjęcie do klasy sportowej

29 czerwca 2023r. o godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

do 3 lipca 2023 roku do godz. 15.00 -dostarczenie przez kandydatów zakwalifikowanych oryginału świadectwa

4 lipca 2023 o godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

• Pomagamy, bo kochamy

• Kiermasz walentynkowy pod hasłem ,,Pomagamy, bo kochamy” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy kwotę 1016 zł, która zostanie przekazana na operację Julii Jaroma. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu ww. kwoty. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę rodziców z klasy Ia, którzy zorganizowali dla wszystkich loterię fantową i ufundowali atrakcyjne nagrody.

• Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

• ,,Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."

James Madison

Nasi Uczniowie, którzy przystąpili do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych wiedzą, że umiejętność stawiania sobie wysokich celów jest okupione ciężką pracą, poświęceniem i determinacją.

Nie bez znaczenia jest też wsparcie Rodziców i Nauczycieli. Mimo, iż niejednokrotnie to nauczyciele zainspirowali uczniów i zarazili ich swoją pasją, to jednak przed próbą uczeń zostaje sam ze swoją wypracowaną wiedzą.

Tytuły laureata otrzymali:

Melania Siembida - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego, opiekunowie: p. Katarzyna Kozłowska, p. Ewa Kulisiewicz

Julia Chrzczonowicz - Wojewódzki Konkurs Matematyczny, opiekun: p. Jolanta Kalinowska

Marcin Chiliński - Wojewódzki Konkurs Matematyczny, opiekun: p. Jolanta Kalinowska

GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH OPIEKUNOM.

ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW.

Karolina Paszkiewicz

8e

Emilia Kozłowska

Oto nowa lista zwrotów i wyrażeń:

Szkolna Liga Ortograficzna - Luty

• Kiermasz Walentynkowy

• Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników szkoły na kiermasz walentynkowy, który odbędzie się w dniach 8 -14 lutego. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na operację Julii Jaromy. Organizatorzy już przygotowują stoisko i pocztę walentynkową.