• 06.07.2022 14:13

• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dzięki tej inicjatywie nasza szkoła:
            Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białystoku
            otrzymała wsparcie w łącznej wysokości 198 300 zł.

• Lego opowieści

• 27.10.2022 17:55
          • W trakcie zajęć wykorzystane są zestawy Lego.
            Zajęcia te to nie tylko przygoda, ale również zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin nauki. Podczas zajęć odkrywamy, że świat techniki oraz nauk humanistycznych przenikają się.

• Koło fotograficzne

• 19.01.2023 14:04
          • Fotografia - nasza pasja! Jesień w obiektywie òsmoklasistów. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości możemy jak profesjonaliści pracować w Fotograficznym Studiu SP19.
        • Budujemy wśród naszych uczniów kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM czyli połączenia nauk przyrodniczych, technologicznych, inżynierii i matematyki.

Uczymy się poprzez eksperymentowanie, by zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Opis programu:

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
          Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, czy okazjonalnych spotkań.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup m.in. nowoczesnej pracowni wirtualnej rzeczywistości VR, zestawów do kodowania, robotyki, druku 3D, sprzętu fotograficznego, nagłośnieniowego, mikrokontrolerów, mikroskopów.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności naszych uczniów.