Nawigacja

„Inspiring Schools – Aspiring Students”

Z przyjemnością informujemy, że szkoła po raz 4 w swojej historii i jako jedyna w województwie uzyskała dofinansowanie projektu ramach programu Erasmus+ w rundzie selekcyjnej 2016 w kategorii „Edukacja szkolna – Partnerstwa Strategiczne Szkół”,  i  w latach 2016 – 2018 będzie realizować projekt pt. „Inspiring Schools – Aspiring Students” (Szkoła inspiracji – uczymy być lepszym).

 

Zapraszamy uczniów klas 4-6 na zajęcia projektowe we czwartki od godz. 15:40 do 16:25 w sali 303. Uczniowie będą wykonywać zaplanowane w projekcie zadania plastyczne, multimedialne,  językowe i sportowe. W ciągu dwóch lat projektu 10 uczniów wyjedzie nieodpłatnie na 5-dniowe wizyty do Hiszpanii, Włoch i Bułgarii. Szkoła realizuje projekt jako koordynator wraz ze szkołami z Turcji, Cypru, Bułgarii, Włoch i Hiszpanii. Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego Anna Szubzda i Jolanta Onoszko. W bieżącym roku szkolnym prace projektowe koordynować będą Jolanta Onoszko i Eliza Myć.

 Misja naszej szkoły ‘Odważ się być mądrym’ wskazuje na szkołę nie tylko jako miejsce zdobywania wiedzy ale również jako miejsce rozwoju osobistego, kształtowania osobowości i budzenia inspiracji. Przez działania projektowe chcemy rozwijać w uczniach odpowiedzialność pokazując im rolę aktywnego samorządu szkolnego, chcemy by poznali europejską kulturę, literaturę i sztukę oraz byli bardziej zaangażowani ekologicznie.  Projekt daje możliwość otworzenia się na problemy środowiska lokalnego i aktywnego wyjścia im naprzeciw w postaci organizowania akcji charytatywnych.  

Zapraszamy uczniów, rodziców  i nauczycieli do współpracy! Relacje z bieżących wydarzeń oraz szczegółowy harmonogram projektu na oficjalnej stronie projektu i jej polskiej wersji :

http://inspiringschools.weebly.com/

http://inspiringschools.blogspot.com/
O programie Erasmus+

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.   

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
    ul. Mieszka I 18
    15-054 Bia­ły­stok
  • tel. 85 73 23 000
    fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć