Konkurs na znaczek pocztowy o ochronie danych osobowych

W styczniu jeszcze przed feriami, został przeprowadzony konkurs na projekt znaczka pocztowego o tematyce ochrony danych osobowych wśród klas czwartych. Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to często małe dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Nasz konkurs był zatem okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem plastycznym dzieci.

Korzystając z okazji obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych część prac już została wyeksponowana, aby społeczność szkolna mogła je podziwiać. Pomysłowość w projektowaniu była bardzo zróżnicowana, a najciekawsze projekty (21 prac) zostały nagrodzone podczas inauguracji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole po feriach zimowych.