ZAJĘCIA KOŁA INFORMATYCZNEGO: KODOWANIE

Nasi szkolni nauczyciele od zajęć komputerowych skierowali ostatnio bardzo ciekawą propozycję do realizacji na kole informatycznym, a chodziło o naukę kodowania.  Kodowanie jest doskonałą formą rozwijania w uczniach umiejętności około programistycznych, które ułatwią naukę programowania w późniejszym wieku.

Zajęcia były uzupełnieniem i poszerzeniem wiadomości z zakresu informatyki  i technologii informacyjnej w znacznym stopniu uwzględniającym oczekiwania uczniów. W ramach zajęć uczniowie poznawali podstawy programowania w języku Scratch, Logomocja czy Baltie. Przykładowo program Scratch pozwala w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki. Zaletą programu jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i uruchamiając go. W zajęciach uczestniczyło 10 uczniów.