• Strefa rodzica

• Rada Rodziców

• Szkolny Budżet Partycypacyjny finansowany ze środków Rady Rodziców

Białystok, 19 września 2023 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 wynosi:

a)         na budżet Rady Rodziców SP19:

•          70 zł za pierwsze dziecko

•          50 zł za drugie dziecko

•          40 zł za trzecie dziecko

•          0 zł za czwarte i każde kolejne

b)        na środki czystości – 30 zł / dziecko

c)       na potrzeby stołówki, korzystający ze stołówki szkolnej – 10 zł/dziecko

Wpłaty należy dokonać do 27 września 2023 r.

d)        Przyjęto zasady korzystania z opieki świetlicowej, składka – 100 zł (ratalnie 50 zł semestr)

e)         30% z zebranej składki wraca na potrzeby klasy, dotyczy pkt. a)

Rada Rodziców jednocześnie upoważniła Prezydium Rady Rodziców do podejmowania decyzji o dofinansowaniu wnioskodawców.

Powyższe wpłaty należy dokonywać na:

Konto Rady Rodziców (Bank PKO S.A.) 19 1240 5211 1111 0010 3776 7265

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

ul. Mieszka I 18 15-054 Białystok

W tytule płatności należy wpisać: Nazwisko i imię ucznia, klasę i cel.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie i pomoc jaką mieliśmy do tej pory. Chcemy, by nasze dzieci uczyły się w jeszcze bardziej nowoczesnej i przyjaznej szkole, dlatego liczymy na Wasze  zaangażowanie w życie i funkcjonowanie Dziewiętnastki.

Zapraszamy do kontaktu

Rada Rodziców

Rada Rodziców w naszej szkole działa na podstawie art. 53 i 54 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95 poz. 425 z późn. zm.) i jest demokratycznie wybraną grupą przedstawicieli Rodziców z wszystkich klas naszej szkoły. Jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski), który reprezentuje Rodziców w kontaktach z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz Samorządem Uczniowskim.

Podstawowym celem funkcjonowania Rady jest reprezentowanie ogółu Rodziców szkoły, wspieranie działalności statutowej szkoły oraz działanie na rzecz polepszania jej funkcjonowania. To właśnie w szkole nasze dzieci spędzają większą część dnia, dlatego nasze działania zmierzają m.in. do uatrakcyjnienia tego czasu.
            Aby nasze zaangażowanie mogło dać wymierne efekty, poza samymi chęciami, niezbędne są jeszcze środki finansowe. Od wielu lat podstawowym źródłem finansowania naszych działań są dobrowolne składki Rodziców tzw. składka na RR.

W imieniu swoim i poprzednich Rad bardzo dziękujemy za wpłaty dokonywane na wspólne konto. Dzięki tym funduszom mogliśmy wesprzeć realizację projektów uczniowskich (Uczniowski Budżet Partycypacyjny), działania wychowawczo-opiekuńcze Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji mające na celu poprawę jakości nauczania naszych dzieci, ich bezpieczeństwa.

Przez ostatnie kadencje Rada dzięki naszym wspólnym wpłatom wsparła  modernizację kilku szkolnych pracowni (projekt Sala z duszą),  zakupiła interaktywne tablice multimedialne, dofinansowywała szkolną bibliotekę, wspierała finansowo organizację konkursów,  imprez sportowych na terenie szkoły oraz fundowała naszym dzieciom nagrody.

Zgodnie z ustaleniami zebrane na naszym koncie środki w wysokości 30% przekazywaliśmy  na potrzeby poszczególnych klas, dbaliśmy o uzupełnianie apteczki szkolnej (zakup środków do gabinetu pielęgniarki szkolnej) i organizację atrakcji dla naszych dzieci  z okazji Święta Szkoły.

W bieżącym roku szkolnym chcielibyśmy m.in. współfinansować zakup nowych komputerów do pracowni komputerowej (w ramach projektu Sala z duszą), zadbać o montaż rolet w salach lekcyjnych, wzbogacić bibliotekę o nowe, poszukiwane przez dzieci książki.

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022

Członek – pani Martyna  Bednarz

Członek – pani Izabella Obłocka

Członek – pani Katarzyna Masłowska

Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. ( Dz.U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późniejszymi zmianami) Rada Rodziców współpracuje ze wszystkimi rodzicami uczniów szkoły, jest ich reprezentantem wobec dyrekcji szkoły, organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, prezentuje opinie rodziców związane z pracą szkoły, pozyskuje rodziców do czynnego udziału w realizacji programu nauczania, wychowania i opieki, a także do świadczenia pomocy materialnej szkole i uczniom.

• Rada Rodziców wybrała Komisję Rewizyjną w składzie:

Przewodniczący: pan Jerzy Żebrowski

Członek: pani Chilińska Anna