• Dziadek z wąsem z kamienia

     • Dziadek z wąsem z kamienia

     • PROJEKT “Z Piłsudskim po Białymstoku”

      Projekt objęty patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku realizowany był przez Szkołę Podstawową nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Galerią im. Ślendzińskich.

      Uczniowie naszej szkoły pod opieką koordynatora szkolnego pani Aliny Ciszewskiej oraz autorki projektu pani Moniki Marciniak mieli możliwość odkrywania historii naszego miasta w niekonwencjonalny sposób.

      Uczestniczyliśmy w warsztatach o różnorodnej tematyce:

      1. Białystok wielu kultur.
      2. Historyczne miejsca w mieście.
      3. Zagadkowy Białystok – tworzenie rymowanek.
      4. Dźwięki miasta.
      5. Nasza hiphopowa piosenka patriotyczna.
      6. Tworzenie opowieści “Z Piłsudskim po Białymstoku”.
      7. Opracowanie scenariusza gry miejskiej.
      8. Warsztaty muzyczne.
      9. Nagrania w studio: słuchowisko radiowe oraz piosenka.
      10. Audiodeskrypcja pomnika Piłsudskiego.
      11. Przygotowanie do WIELKIEGO FINAŁU.

      Opracowaliśmy i zorganizowaliśmy grę miejską, czyli WIELKI FINAŁ projektu „Z Piłsudskim po Białymstoku”, która tak spodobała się uczniom, ich rodzinom i innym mieszkańcom miasta, że stała się cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez naszą szkołę. Udało nam się nagrać słuchowisko radiowe o tematyce historycznej oraz współczesną piosenkę patriotyczną w rytmie hip-hopu.

      Obchodziliśmy uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości przez Miasto Białystok. W dniu 19 lutego 2013r. naszym gościem był wnuk Marszałka, czyli dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, pan Krzysztof Jaraczewski. Opowiadał nam o muzeum, które powstaje w domu jego dziadka, w Sulejówku. Tego dnia wręczył też naszym uczniom zaproszenie na wycieczkę. Dzięki naszym sponsorom odwiedziliśmy dworek „Milusin”, uczestniczyliśmy w warsztatach historycznych, a także zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

      W II edycji projektu powstała gra planszowa związana z zabytkami naszego miasta oraz teledysk do piosenki „Dziadek z wąsem”. Odbyła się Gra Miejska 11 listopada 2013r., a w szkole zorganizowaliśmy festyn niepodległościowy.

   • brak danych