• Strefa pomocy

• Logopeda

„Bo błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz.”

LOGOPEDA - mgr Mirosława Jeleniewska

Godziny zajęć logopedycznych w roku szkolnym 2020/21:

PONIEDZIAŁEK 11.40 - 15.20
            WTOREK 11.40 - 15.20
            ŚRODA 8.50 - 15.20
            CZWARTEK 11.40 - 15.20
            PIĄTEK 8.00 - 10.25

Mowa odgrywa ważną rolę w kontaktach międzyludzkich. Prawidłowy rozwój mowy dziecka wpływa na kształtowanie się jego osobowości. Dzięki rozumieniu mowy maluch poznaje otaczający świat, zaś dzięki umiejętności mówienia jest w stanie wyrazić swoje uczucia i spostrzeżenia.

Każde dziecko chciałoby mówić poprawnie, gdyż nieprawidłowa wymowa często stwarza  szereg różnych problemów (począwszy od wyśmiewania się przez rówieśników po problemy w nauce). Dlatego też warto jak najwcześniej podjąć trud terapii logopedycznej, aby stworzyć dziecku pole do prawidłowego rozwoju.

W naszej szkole odbywają się  bezpłatne zajęcia terapii  logopedycznej, które prowadzi dyplomowany logopeda .

Konsultacje logopedyczne odbywają się w wyznaczonych wcześniej terminach.

Zainteresowanych zapraszam na mój padlet logopedyczny, gdzie dostępne są różnorodne ćwiczenia do wykorzystania w domu.

Drodzy Rodzice!

Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami. Ćwiczenia, które przygotowałam usprawniają narządy artykulacyjne, co jest podstawą prawidłowej wymowy. Zachęcam do codziennego wykorzystywania ich w zabawach z dziećmi.

Zestaw ćwiczeń do wykorzystania w pracy z dziećmi w domu.pdf

Cwiczenia_usprawniajace_narzady_artykulacyjne.pdf