• ZBIERAMY BO POMAGAMY

• Trwa akcja w SP 19 ZBIERAMY BO POMAGAMY

Każdego dnia TYGODNIA odbędzie się zbiórka konkretnych produktów!

ŚRODA (30 marca) - DZIEŃ zbiórki PAMPERSÓW

CZWARTEK (31 marca) - DZIEŃ zbiórki MLEKA DLA DZIECI

PIĄTEK (1 KWIETNIA) - DZIEŃ zbiórki ŻYWNOŚCI DLA DZIECI (m.in. kaszki, dania w słoiczkach, musy owocowe)

PONIEDZIAŁEK (4 kwietnia) - DZIEŃ zbiórki ŚRODKÓW HIGIENY OSOBISTEJ (m. in. szampony, żele do kąpieli, pasta do zębów, podpaski, itp.)

WTOREK (5 kwietnia) - DZIEŃ zbiórki ŻYWNOŚCI DŁUGOTERMINOWEJ (m.in. dania w słoikach i instant, itp.)

Miejsce zbiórki - przy portierni!!!

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

•  Dary do Berdyczowa
            • Dary do Berdyczowa

• Ostatnie dwa tygodnie upłynęły nam na zbiórce darów do naszych sąsiadów w ogarniętej wojną Ukrainie. W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Kijowie, poprosiłam Was o wsparcie zbiórki darów dla dzieci i osób z niepełnosprawnością i nieuleczalnymi chorobami. Odpowiedzieliście na ten apel z wielką hojnością! Wczoraj transport z pomocą humanitarną dotarł do Berdyczowa, do jednego ze Stowarzyszeń prowadzącego hospicjum.

W zbiórkę darów dla hospicjum w Berdyczowie zaangażowało się kilka instytucji i organizacji, którym szczególnie chcemy podziękować:

społeczności VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

społeczności Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku

społeczności Szkoła Podstawowa w Sobolewie

społeczności Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji Fabryczna 10 w Białymstoku (SLO w Białymstoku)

Koło Gospodyń Wiejskich "Słowiańskie Wianki" w Grabówce

społeczności Przedszkola Samorządowego nr 46 w Białymstoku

Dziękujemy osobom i firmom za udostępnienie miejsc, gdzie mogliśmy zbierać dary:

Tomasz Popławski - dziękujemy za udostępnienie własnego garażu na zbiórkę i za czas poświęcony na przyjmowanie paczek

Przychodnia dla zwierząt lek. wet. Berenika Barszczewska

Sklep zoologiczny Wesoły Kotek

Dziękujemy za liczny odzew na naszą prośbę o dary naszym znajomym, rodzinie, wszystkim osobom, które nawet nas nie znając, kontaktowały się z nami i przekazywały wsparcie rzeczowe lub finansowe. DZIĘKUJEMY w imieniu podopiecznych Stowarzyszenia Ziarno Nadziei z Berdyczowa!

Szczególne podziękowania składamy dla Marcin Obałek, który osobiście po raz kolejny zawiózł dary do Berdyczowa, przywożąc przy okazji do Polski osoby z Ukrainy i jak sądzimy, nie jest to jego ostatnia wyprawa.

• BIEGAMY, BO POMAGAMY

• Wiosnę w SP 19 przywitaliśmy biegiem charytatywnym "BIEGAMY, BO POMAGAMY".

Zebraliśmy 7.743,25 zł.

Dziękujemy biegaczom i sponsorom!!!

• Międzynarodowy Dzień Liczby PI

• 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π:

• ucząc się - wiemy do czego służy ludziom ta liczba, znamy jej przybliżenie,
              • bawiąc się - rozwiązując rebusy, zagadki, przygotowując Pi - kanapki
              • pomagając - pieniążki z kiermaszu Pi - ciasteczek przeznaczamy na pomóc Ukrainie

Za wykonanie zadań proponowanych przez nauczycieli matematyki można było otrzymać atrakcyjne bony.

Mam nadzieją, że dobrze się bawiliście.

• Warsztaty WKU

• W dniach 7-9.03.2022 uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przed Wojskową Komendę Uzupełnień, Muzeum Wojska w Białymstoku przy współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Feniks oraz Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych.

• Ogólnopolski Konkurs Głośnego Czytania

• Zapraszamy do udziału w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie" 7. edycja "Czytelnika się urzeka".

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 5-8 i odbywa się na facebooku. Uczestnicy czytają fragment książki Antoine'a de Exupery'ego "Mały Książę".
              Nagrywają filmik z czytaniem fragmentu tekstu (do 4 min) i wstawiają na grupie konkursowej:
              Na filmiki czekamy do 1 kwietnia 2022 roku. Filmiki zostaną ocenione prze szkolne jury i zostanie wybrany 1 uczestnik, który będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim.

regulamin_7._edycja_2022.doc

• BRĄZ DLA SP19

• Dnia 01.03.2022 w hali sportowej ZSTiO 4 w Łomży odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. Nasze zawodniczki po zaciętej walce zdobyły III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały: Kalinowska Michalina, Ciborowska Zuzanna, Parczyńska Ada, Witek Zofia, Komarewska Julia, Grela Hanna, Sztabińska Klaudia, Sosnowska Natalia Michałowska Sandra - VII A, Wysocka Natalia, Bednarczyk Kinga, Wójcik Pola - 5A, Tryburska Marta - 5D

Gratulujemy sportowej postawy i waleczności. Życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem dziewcząt byla pani Anna Wojtach.