Wszystkim zdającym jutro egzamin ósmoklasisty życzymy powodzenia. Dacie radę. Nie stresujcie się. Trzymamy kciuki. Powodzenia!
W imieniu nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Elżbieta Zimnoch - dyrektor SP 19.
Przypominamy
Przypominam bez względu na to, czy strajk będzie trwał, czy nie w dniach:
15 - 17 kwietnia 2019r. egzaminy ósmoklasistów
18 - 23 kwietnia 2019r. wiosenna przerwa świąteczna.W tych dniach nie ma obiadów.
Opieka świetlicowa w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych jest zorganizowana w godz. 7:00-16:00.
Egzamin ósmoklasisty
SZANOWNI PAŃSTWO,DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH,
egzamin ósmoklasisty odbędzie się:
- poniedziałek, 15.04. godz. 9.00 - język polski 120/180 min
- wtorek, 16.04. godz. 9.00 - matematyka 100/150 min
- środa, 17.04. godz. 9.00 - język obcy 90/135 min
Najważniejsze informacje:
- wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły najpóźniej o 8.30 do wyznaczonych sal;
- każdy musi mieć ważną legitymację szkolną lub inny dowód tożsamości;
- każdy codziennie musi mieć ze sobą dwa czarne długopisy (niezmywalne), we wtorek (na matematykę) dodatkowo linijkę (nie ekierkę!);
- można mieć ze sobą małą butelkę wody;
- wszystkie pozostałe rzeczy (w tym telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne) uczniowie zostawią w wyznaczonej sali;
- obowiązuje strój galowy.
Nie zapominajcie o ostatnich powtórkach.
Cały czas trzymamy mocno kciuki. I będziemy je trzymać do samego końca.
Z uszanowaniem
Elżbieta Zimnoch
Dyrektor SP 19
Egzamin ósmoklasisty
W dniu 12 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 10.00 zapraszam wszystkich uczniów klas VIII na spotkanie dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty w dn. 15-17 kwietnia 2019r.
Elżbieta Zimnoch - dyrektor szkoły
Organizacja pracy szkoły w dn. 15 kwietnia 2019 - 5 maja 2019
Szanowni Państwo,
W NASZEJ SZKOLE TRWA AKCJA STRAJKOWA PRACOWNIKÓW OŚWIATY.
Nikt nie wie jak długo potrwa ta trudna sytuacja. Serdecznie proszę o śledzenie doniesień medialnych.
AKCJA STRAJKOWA TRWAĆ BĘDZIE DO ODWOŁANIA.
W dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku uczniowie klas ósmych naszej Szkoły przystąpią do EGZAMINU ÓSMOKLASISTÓW. Dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tych dniach zapewnia zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.00 -16.00.
W tych dniach stołówka nie pracuje.WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA trwa od 18 kwietnia 2019r. do 23 kwietnia 2019r. (włącznie).
24 kwietnia 2019r. przewidywane jest rozpoczęcie zajęć dydaktycznych lub kontynuacja strajku.
PRZYPOMINAM, że w dniach: 29, 30 kwietnia 2019r. i 2 maja 2019r. zajęcia dydaktyczne są odwołane (bez względu na akcję strajkową).
Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie podczas strajku pracowników oświaty. Wasze ciepłe słowa są dla nas bardzo ważne. Przepraszam za wszelkie niedogodności.
Elżbieta Zimnoch
dyrektor SP19
O konkursowym śpiewie na 569 głosów w SP19 w Obiektywie TVP3
Dnia 03.04.2019 r. uczniowie SP19 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ,,Do hymnu". Gościliśmy jury, które było pod ogromnym wrażeniem pieśni patriotycznych wykonanych przez tak liczną grupę uczniów z klas 4-8. Do konkursu zakwalifikowało się 5 szkół z województwa podlaskiego, a z Białegostoku tylko SP19!
Zdjęcia, J. Żebrowski
http://jerzeb.pl/
Pięciu laureatów naszej szkoły
5 kwietnia pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:
- Hanna Gontowska kl.8e - z j.angielskiego
- Wiktoria Sienkiewicz kl.8e - z j.angielskiego
- Zuzanna Łuczaj kl.8c - z biologii
- Grzegorz Świętkowski kl.8c - z informatyki
- Anatoliy Daneiko kl.7c - z j.rosyjskiego
To wyjątkowe wyróżnienie otwiera uczniom drzwi do wymarzonej szkoły średniej!
Serdeczne gratulacje i wyrazu podziwu!Kuratorium Oświaty złożyło też podziękowania Dyrekcji i przewodniczącym komisji za organizację konkursów przedmiotowych w ich szkołach. Gratulacje odebrała pani Dyrektor Elżbieta Zimnoch, pani Monika Grynczel za organizację Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i pani Anna Pogorzelska za organizację Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Nasza uczennica – jedną spośród „Ośmiu Wspaniałych”
Uczennica SP19 - Karolina Suszko została laureatką ,,Ósemeczki" nagrody dla młodych wolontariuszy.
Gratulujemy i cieszymy się, że mamy tak wspaniałych uczniów.
Ośmiu Wspaniałych
Przygotowania do konkursu Do Hymnu
Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. W tym roku nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w konkursie.
W przesłuchaniach konkursowych co najmniej połowa uczniów szkoły ma zaśpiewać a cappella 3 utwory - hymn państwowy i dwa wybrane spośród ośmiu regulaminowych utworów hymnicznych. W tym roku, w związku z przypadającą 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów znalazła się Oda do radości Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Nasza szkoła zaśpiewa hymn państwowy oraz dwie pieśni: Rotę oraz Odę do radości.Występ odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 8.30. Do szkoły przybędzie specjalne dwuosobowe jury, które oceni nasz występ.
Święto Chleba
Dnia 29.03.2019r. obchodziliśmy Święto Chleba. Uczniowie przygotowali wspaniałe stoiska ze smakowitymi rarytasami.
Wypieki naszych mam i babć smakowały nieziemsko. Dziękujemy!!!
Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji Święta Chleba w naszej szkole.
Z wyrazami wdzięczności,
Organizatorzy
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko
W dniu 25 marca uczniowie klas ósmych przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień wykraczających poza podstawę programową realizowaną w Szkole Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania test zamknięty zbudowany z 30 zadań. Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków.
Szkolny Klub Sportowy
Nasza szkoła od trzech lat uczestniczy w Ministerialnym Programie SKS. Program Szkolny Klub Sportowy (zwany również „Program SKS”), jest programem, którego realizacja jest nadzorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem programu jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.
Przypominamy w tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach:
- dziewczęta klas V – zajęcia te prowadzi Pani mgr Zuzanna Zielińska w poniedziałki i czwartki
- dziewczęta klas VI – zajęcia prowadzi Pani mgr Joanna Kubiak – Babińska we wtorki i środy
Marcowe spotkanie z nauką
23 marca uczniowie klas 8 wzięli udział w Marcowym spotkaniu z nauką na Wydziale Fizyki UwB. W czasie zajęć mogli uczestniczyć między innymi w doświadczeniu z wahadłem Foucaulta, przyjrzeli się analizie widma w laboratorium oraz wykorzystaniu domen magnetycznych w życiu codziennym. Ciekawostką okazała się obserwacja domeny magnetycznej karty kredytowej.
Z wizytą na Wydziale Mechanicznym
22 lutego uczniowie klas 8 byli na Politechnice Białostockiej na Wydziale Mechanicznym. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących termodynamiki - ciepła, temperatury, energii, metody termowizyjnej oraz w warsztatach dotyczących wyznaczania gęstości i rozróżniania tworzyw sztucznych.
Zdjęcia M. Dominów, Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej - www.wm.pb.edu.pl
Jak uczniowie klas młodszych celebrowali Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klas młodszych spędzili zabawowo i kolorowo. W wiosennych strojach rozpoczęliśmy od Pokazu Talentów, który zorganizowały wychowawczynie klas 1-3 i świetlicy. Różnorodność i pomysłowość uczestników pokazu zachwyciły publiczność. Z uwagą podziwialiśmy ich umiejętności.
Kolejną atrakcją zaplanowaną na powitanie wiosny była Gra Dydaktyczna ,,List gończy za Panią Wiosną”. Składały się na nią: zakodowany taniec, rozwiazywanie zagadek i łamigłówek o tematyce wiosennej, poszukiwanie wiosny w terenie, odszyfrowywanie haseł wiosennych, kodowanie na macie przysłowia ,,W marcu jak w garncu”, wykonanie portretu i sporządzenie rysopisu Pani Wiosny.
Podczas zajęć nie tylko wszyscy świetnie się bawiliśmy, ale zgodnie współpracowaliśmy dążąc do osiągnięcia wyznaczonych celów.
Mamy nadzieję, że Pani Wiosna doceni nasze starania i już na dobre do nas zawita.
Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2019
Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".
To znak, że nasza szkoła:
- podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
- jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
- tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
- jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
Czy każdemu możemy zaufać?
- Kto to jest obcy? Czy każdemu możemy zaufać? Na te i inne pytania próbowali dzisiaj odpowiedzieć uczniowie z klas II i III. W zrozumieniu tego problemu pomogły funkcjonariuszki z Referatu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej p. Agnieszka Kozioł i p. Marta Rybnik. Dzięki nim poznaliśmy zasady obowiązujące w kontaktach z nieznajomymi. Teraz już wiemy do kogo możemy zwrócić się o pomoc.
ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA
Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w projekcie Fundacji BIAŁA WIEŻA. Wykonały ilustracje miejscowości z naszego regionu. W ten sposób powstała „ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA”, którą osobiście wręczyły twórcom w dniu 15 marca panie z Fundacji: Dagmara Widanow i poetka – Mira Łuksza.
Klasy IIIa i IIIb oraz IVe pisały dyktanda o Podlasiu. Zwycięzcy otrzymywali książki „Żubr na zebrze” z dedykacją od samej autorki – Miry Łukszy.
Archiwum Aktualności