• Bal Ósmoklasisty 2023

• Wszystko w życiu ma swój czas. Za nami osiem lat pracy, przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, decyzja jaką wybrać szkołę ponadpodstawową, co robić w życiu… Nadszedł więc czas na zabawę.

W piątek 16 czerwca w naszej szkole odbył się bal uczniów klas ósmych. Były tańce przy muzyce DJ'a, sesje fotograficzne w fotobudce oraz pyszny poczęstunek.

Za zorganizowanie tak wspaniałego balu gorące podziękowania należą się rodzicom, a młodzieży – za wspaniałą i kulturalną zabawę.

To wyjątkowe wydarzenie na pewno będziemy wspominać bardzo długo!

• Dziękujemy!

• Dziękujemy wszystkim, którzy byli sponsorami naszych dzielnych biegaczy w Biegu Charytatywnym. To dzięki Wam możemy pomagać!

• Święto Szkoły 2023

• Dzisiaj "Dziewiętnastka" swoje święto ma !!! Świętowanie trwa!

Uczniowie, otrzymali nagrody!

Brali udział w grze terenowej, poznając historię szkoły i osiedla Piasta.

Tworzyli portrety naszego patrona Mieszka l.

Uczestniczyli w turniejach sportowych.

Zajadali się pysznym tortem, bawili się i radowali!

• Dzień Dziecka w SP19

• Radości dziecka wszystkim i małym i dużym!

W SP19 dla każdego coś miłego!

Gry logiczne-sudoku i uno, turnieje sportowe-piłka nożna, siatkówka i mistrz strzelania goli, gry i zabawy zręcznościowe - palant, bule, przeciąganie liny, biegi charytatywne, zabawy artystyczne i integracyjne, balony, brokatowe tatuaże a wszystko rozpoczęte śniadaniem na trawie.

• KLASA SPORTOWA

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO KLASY SPORTOWEJ ROK SZKOLNY 2023/2024

• Od 24 lipca 2023r. do 25 lipca 2023r. do godziny 15.00 – składanie wniosków na stronie Urzędu Miejskiego

• 26 lipca 2023r. o godzinie 10.00 - test sprawności fizyczne (strój sportowy)

Należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony i wydrukowany wniosek (ze strony urzędu) wraz z zaświadczeniem od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań zdrowotnych.

• 09 sierpnia 2023r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

• 11 sierpnia 2023r. do godziny 15.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych do klasy sportowej i kandydatów nieprzyjętych.

• KWITNĄCA SZKOŁA

• SP 19 uczestniczyła w projekcie KWITNĄCA SZKOŁA.

Posadziliśmy już swoje 2 jabłonki! Nazwaliśmy je Mieszko i Dobrawa, Mieszko l to nasz patron, więc wybór oczywisty, a że nikt nie lubi być sam to jest i Dobrawa. Niech rosną, zakwitają, przytulają się nawzajem kwiecistymi gałązkami, a nas czarują zapachem, brzęczeniem pszczół i miejmy nadzieję pysznymi owocami jesienią.

Sadzonki otrzymaliśmy od Jabłonki Swawole i organizatora Fundacji State of Poland.

W ramach nagrody w konkursie uczniowie klas IV i V uczestniczyli w sadzeniu 600 jabłonek na PGE Narodowym w Warszawie z ambasadorem akcji piosenkarzem Vito Bambino.

• Jesteśmy z Was dumni!!!

• Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali zaświadczenia.

Melania Siembida kl.8b - język angielski

Julia Chrzczonowicz kl.8c - matematyka

Marcin Chiliński kl.8c - matematyka

• III MEMORIAŁ ANDRZEJA AWDZIEJA „AWDZIEJ CUP” 2023

• Akademia Koszykówki „MŁODE ŻUBRY” Białystok oraz Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku zapraszają na Turniej Koszykówki Chłopców

III MEMORIAŁ ANDRZEJA AWDZIEJA „AWDZIEJ CUP” 2023 O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Andrzej Awdziej był zasłużonym trenerem koszykówki podlaskich kadr juniorskich oraz wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku. Uczniowie wspominają go jako wspaniałego człowieka i przyjaciela młodzieży. Zmarł we wrześniu 2017 roku.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju AWDZIEJ CUP jest absolwent białostockiej Dziewiętnastki, wychowanek Andrzeja Awdzieja, trener Michał Fedorowicz

Turniej odbywa się w dniach 21-23 kwietnia 2023r.

Miejscem rozgrywania turnieju jest hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 19
              w Białymstoku, ul. Mieszka I 18.

W turnieju biorą udział młodzieżowe zespoły koszykarskie:

- Akademia Koszykówki "Młode Żubry"  SP 19 Białystok

- Iskra Konstantynów

- MOSiR Bielsk Podlaski

- Warsaw Basketball Warszawa

- Assilam Bryza Pruszcz Gdański

- Junior Basket Klub Olsztyn

• II miejsce w Memoriale

• Dnia 19 kwietnia 2023 uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w pierwszym Memoriale im Tadeusza Chwiedzia poświęconym zesłańcom Sybiru.

Gratulujemy!!!

• Łączy Nas Pamięć

• SP 19 włączyła się w akcję „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ten sposób upamiętniamy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wolontariusze i uczniowie przygotowali papierowe żonkile, odbyli wirtualny spacer po muzeum, oglądali filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć #ŻONKILE

• Wspaniałe i Wspaniały

• Dobiegła końca 28. białostocka edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Laureaci otrzymali z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego tytuł „Wspaniałej” i „Wspaniałego”. Z naszej szkoły taką nagrodę otrzymała trójka finalistów z klasy 8b: Aleksandra Dąbrowska, Wiktoria Iwaniuk i Paweł Nowaszewski.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!