Nawigacja

 • Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy

  Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy

  Dnia 20 czerwca 2018 r. odbył się festyn pod hasłem "Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych między innymi przez Wychowawców Podwórkowych oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez animatorów z Klubu "Zenit". Było kolorowo, miło i bezpiecznie.

  Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy - Obrazek 1

 • Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego"

  Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego"

  W minioną środę w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego" zainspirowany znaną powieścią pt. "Król Maciuś I". Inicjatywy tej podjął się Teatr SP 19 "Na Szkolnym Korytarzu" pod opieką p. Anety Filipowicz razem z fantastycznymi dzieciakami z klasy 1a p. Jolanty Krajewskiej-Pikuły. Cały występ swoim pięknym śpiewem uświetnił Chór "Figielek" z kl. 3h p. Małgorzaty Bielawskiej.

  Inicjatywa ta stała się już tradycją w naszej szkole i jest przyjmowana z wielkim entuzjazmem. Uczniowie niezwykle wczuwali się w przedstawienie, niektórzy nawet brali czynny udział w obradach posłów-aktorów.
  Dziękujemy serdecznie za ciepłe reakcje i słowa po występie, jak i za każdą złotówkę przekazaną na Białostockie Hospicjum Dziecięce.
  I uwaga! Już od września grupa teatralna kl. 4-8  robi nowy nabór, zapraszamy!"

  Spektakl charytatywny pt. "Posiedzenie parlamentu dziecięcego" - Obrazek 1

 • Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

  Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób można sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

 • Technologie z klasą 2 a

  Technologie z klasą 2 a

  Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci – to wszystko poznaliśmy podróżując z sympatycznym robotem. Statek kosmiczny Kodeusza rozbił się po zderzeniu z asteroidą, a on sam stracił pamięć. Postanowiliśmy mu pomoc w naprawie pojazdu i zaprogramowaniu drogi powrotnej do domu.
  Zapytacie czy było to przyjemne? 

  Technologie z klasą 2 a - Obrazek 1

  Oczywiście, że tak.

  A to nasze nagrody smiley

  Technologie z klasą 2 a - Obrazek 2 Technologie z klasą 2 a - Obrazek 3

 • Graffiti na szkolnym korytarzu

  Graffiti na szkolnym korytarzu

  W kwietniu i maju klasy siódme realizowały ogromne przedsięwzięcie. Było to graffiti na szkolnym korytarzu na drugim piętrze nawiązujące do treści i postaw życiowych zawartych w "Małym Księciu". Projekty były tworzone na lekcjach plastyki w I semestrze a na ścianę przeniesiono kilka wybranych propozycji. Przy realizacji pracowali uczniowie przede wszystkim klas siódmych, ale w działania artystyczne włączali się też uczniowie młodszych klas. Była to ogromna praca, bo korytarz czyli nasze obecne graffiti ma 55 m długości i 3 m wysokości.  Było to też ogromne przedsięwzięcie logistyczne; trzeba było zaplanować czas malowania, ilość farb potrzebnych do takiego malowidła, kolejność działań, zabezpieczyć framugi, podłogę, listwy i wiele innych rzeczy było do zrobienia zanim pierwszy raz machnięto pędzlem. Tegoroczne graffiti i to, które które powstało w ubiegłym roku tworzy na szkolnym korytarzu niesamowitą atmosferę i jest dowodem na to, że uczniowie mogą wszystko. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Bożena Sepko. Tu możecie obejrzeć krótką migawkę i kilka zdjęć z tego co się działo. Autorem filmiku jest Michał Remża.

   

 • Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka"

  Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka"

  2 czerwca 2018 roku odbył się kolejny turniej brydża sportowego pod hasłem „O uśmiech dziecka”. Turniej odbył się w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, którzy trenuję grę w brydża na cotygodniowych zajęciach. Dzieci grały w przedstawicielami Podlaskiego Związku Brydża Sportowego. Jak zawsze kibicowali im rodzice, trzymali kciuki.  Brydż jest pasjonującą umiejętnością - nie łatwo nauczyć się tej dyscypliny sportowej, jednak nasi uczniowie radzą sobie całkiem nieźle . Spośród 16 uczniów klas III – VII, najlepszy okazał się Jakub Wildowicz z klasy III. Miejsce II zajął Wiktor Skiepko z klasy VI. Miejsce III zdobył Grzegorz Świętkowski z klasy VII. Kolejne miejsca pucharowe zdobyli: IV - Tomasz Okurowski uczeń klasy VI i miejsce V – Rafał Łazarczyk uczeń klasy VII. Nie zawsze się wygrywa, pecha miał Patryk Klim i Natalia Szoka którzy są w czołówce naszej szkolnej drużyny brydżowej. Tym razem nie powiodło się im. Teraz szykujemy się na Ogólnopolski Obóz Brydża Sportowego w Stasikówce, gdzie będziemy „szlifować” formę.
  Z brydżowym pozdrowieniem – trener Halina Perkowska

  1. Klim Patryk  - VI e
  2. Skiepko Wiktor  - VI c
  3. Świętkowski Grzegorz  - VII c
  4. Trochimowicz Miłosz  - VI c
  5. Przestrzelski Adam
  6. Skiepko Aleksander  - IV f
  7. Dmitruk Dominik
  8. Burzyński Marek  - V d
  9. Małyszko Bartosz - VI e
  10. Burzyńska Sylwia  - VII d
  11.  Remża Michał - VII f
  12. Okurowski Tomasz -  VI c
  13. Łazarczyk Rafał
  14. Szoka Natalia - VI c

  Turniej Brydża Sportowego Dzieci i Dorosłych "O uśmiech dziecka" - Obrazek 1

 • „Czytanie jest w modzie”

  „Czytanie jest w modzie”

  W dniu 5 czerwca 2018r. Podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej zostaną wręczone nagrody laureatom Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie”. Nasza szkoła – SP nr 19 – jest również współorganizatorem tej imprezy, niezwykle ważnej dla nas wszystkich.

  Zwycięzcy pierwszych miejsc (uczniowie klas 1-3, 4-5, 6-7) odczytają ze sceny fragment tekstu Janusza Korczaka „Król Maciuś I”. Występ uświetni chór „Figielek” z SP nr 19 im. Mieszka I pod batutą Pani Małgorzaty Bielawskiej.

  Relację z przebiegu Konkursu, który odbył się w dn. 25.052018r. (kat. klas 4-7) w Klubie Zenit SM Zachęta w Białymstoku można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Białystok pod podanym linkiem: http://bialystok.tvp.pl/37367020/25052018-godz1830 (min. 15) oraz posłuchać reportażu Izy Serafin z wydarzenia na stronie Radia Białystok pod linkiem: http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/155773.

  Zapraszamy!

   

 • Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki)

  Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki)

  Dnia 26.05.2018r. na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Tego dnia na stadionie rywalizowały ze sobą najlepsze zawodniczki w województwie podlaskim z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały wychowanki Pani Joanny Kubiak – Babińskiej, uczennice klasy VIIA: Oliwia Chren i Sylwia Tarasiewicz.
  Wyniki indywidualne:
  III miejsce – w chodzie na dystansie 3000m - Chren Oliwia VIIA,
  X miejsce – w skoku w dal - Tarasiewicz Sylwia VIIA

  Dziewczętom należą się ogromne brawa i słowa uznania za sportową postawę i ducha walki.

   Podlaska Gimnazjada w Lekkiej Atletyce (finał wojewódzki) - Obrazek 1

 • SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEDU KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA „CZYTANIE JEST W MODZIE”

  W dniach 24.05-25.05. 2018r. W Klubie Zenit SM Zachęta w Białymstoku odbył się Międzyszkolny Konkurs Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie”. Była to już IV edycja tego Konkursu. Przebiegała ona pod hasłem: "Janusz Korczak- przyjaciel dzieci”.
  Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-5 i 6-7.
  W konkursie wzięło udział 53 uczniów ze szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Dzieci oceniało profesjonalne jury. W każdej kategorii przyznano trzy miejsca.
   
  Laureaci klas 1-3:

  1. miejsce-Maria Gierałtowska - uczennica klasy 3
  (Szkoła Podstawowa nr16 im. T. Kościuszki w Białymstoku),
  2. miejsce-Patrycja Mickiewicz - uczennica klasy 1
  (Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku),
  3. miejsce-Dominika Ostrowska - uczennica klasy3
  (Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku).

  Laureaci klas 4-5:

  1. miejsce- Gabriela Chańko - uczennica klasy 5
  (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku),
  2. miejsce- Karolina Krasowska - uczennica klasy 5
  (Szkoła Podstawowa nr 31 im. Janusza Korczaka w Białymstoku),
  3. miejsce- Klara Borowska - uczennica klasy 4
  (Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku).

  Laureaci klas 6-7:

  1. miejsce-Magdalena Winnicka - uczennica klasy 6
  (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku),
  2. miejsce-Marta Sadowska - uczennica klasy 7
  (Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymsyoku),
  3. miejsce-Krystian Czołpiński - uczeń klasy 7
  (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Białymstoku).

  Nagrodzone osoby wystąpią podczas VII Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej w dniu 5.06.2018r. Tam też zostaną wręczone nagrody.

  SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEDU KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA „CZYTANIE JEST W MODZIE” - Obrazek 1

 • Igrzyska Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce

  W dniu 23.05.2018r. drużyna dziewcząt na Igrzyskach Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce odniosła wielki sukces zdobywając drużynowo I miejsce. Indywidualnie medale wywalczyły: Oliwia Chren -złoty medal w chodzie na 3km, Dominika Poskrobko- złoty medal w biegu na 60m i srebrny na 200m. Sylwia Tarasiewicz- złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 60m, Karolina Janowska- srebro w pchnięciu kulą. Złoty medal wywalczyła też sztafeta 4x60m w składzie: Dominika Poskrobko, Oliwia Chren, Natalia Szoka, Sylwia Tarasiewicz. W chodzie na 3km startowała też Marta Gregorczuk , która zajęła V miejsce i również zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich. Niewiele zabrakło też Julii Sosnowskiej , która startowała w rzucie oszczepem i zajęła IV miejsce. W rzucie oszczepem startowała też Olga Kuklińska zajmując IX miejsce. Dzielnie walczyły też dziewczęta w biegu na 600m  Wiktoria Utko i Martyna Waszczuk  osiągając bardzo dobre czasy. W biegu na 200m Natalia Szoka zajęła V miejsce a w biegu na 60m VIII miejsce.
  Gratulacje i powodzenia na Igrzyskach Wojewódzkich 29.05.2018r.
                                                                          Opiekun drużyny Zuzanna Zielińska

  Igrzyska Miasta Białegostoku w Lekkoatletyce - Obrazek 1

   

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Lekkiej Atletyce

  Dnia 16.05.2018r. na stadionie w Białymstoku odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Lekkiej Atletyce. Rywalkami naszych zawodniczek były przeważnie uczennice trzeciej klasy gimnazjum, czyli dziewczęta o dwa, a niekiedy nawet o trzy lata starsze. Nasze reprezentantki spisały się na przysłowiowy medal i drużynowo zajęły IX miejsce, ulegając jedynie gimnazjom.

  Wyniki indywidualne:
  II miejsce – w chodzie na dystansie 3000m - Chren Oliwia VIIA,
  III miejsce – w skoku w dal - Tarasiewicz Sylwia VIIA
  V miejsce – rzut dyskiem - Prus Olga VIIA
  VII miejsce - sztafeta 4 x 100 m -  Chren Oliwia VIIA, Tarasiewicz Sylwia VIIA, Grybowicz Aleksandra VIIA, Prus Olga VIIA
  IX miejsce - bieg na dystansie 100 m – Tarasiewicz Sylwia VIIA
  Naszą szkołę reprezentowały również:
  w skoku w dal - Gieniusz Wiktoria VIIA
  w biegu na dystansie 100 m – Grybowicz Aleksandra VIIA, Sztabińska Anastazja VIIA
  w rzut dyskiem - Wensław Magda VIIA,
   

  Chren Oliwia i Tarasiewicz Sylwia awansowały do finału wojewódzkiego Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.
  Z dziewczętami od wielu lat pracuje pani Joanna Kubiak – Babińska, przygotowując je do startów w zawodach sportowych.

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Lekkiej Atletyce - Obrazek 1

 • "EXTRA SZKOLA STŁÓWKA Z DELMĄ EXTRA"

  Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, została zgłoszona do udziału w akcji pod nazwą "EXTRA SZKOLA STŁÓWKA Z DELMĄ EXTRA". Uczestnictwo w  akcji jest dobrowolne i nieodpłatne.

  Organizator dla Laureatów Programu przewidział następujące nagrody:
  - 5 nagród I stopnia w postacie pakietu składającego się z remontu i aranżacji szkolnej stołówki na terenie szkoły oraz warsztatu przeprowadzonego przez Banki Żywności dla szkoły;
  - 50 nagród II stopnia w postaci warsztatu przeprowadzonego przez Banki Żywności dla szkoły;
  - 30 nagród III stopnia w postaci zestawu 50 tac dla stołówki szkolnej.
  Liczymy na każdy głos oddany na stołówkę w naszej szkole.
  Aby zagłosować należy kliknąć w podany link http://www.extrastolowki.pl/. Następnie kliknąć zakładkę GŁOSUJ. W dalszym etapie wybrać województwo, powiat, miasto oraz numer szkoły i na koniec oddać na nas głos.
  Nasz szkoła może zdobyć dodatkowe punkty, jeżeli zostaną podane dane potwierdzające zakup dowolnej Delmy Extra lub Delmy Gold. Dzięki tym działaniom szkoła otrzyma  20 punktów za jednym razem!

  Serdecznie zapraszmy do oddawania głosów na naszą szkolną stołówkę.

  Razem możemy sprawić, że stołówka w Szkole Podstawowej Nr 19 im  Mieszka I w Białymstoku, nabierze zupełnie innego charakteru.
  Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

 • Nasi uczniowie na meczu seniorskiej drużyny Żubrów Białystok – 28.04.2018

  Nasi uczniowie na meczu seniorskiej drużyny Żubrów Białystok – 28.04.2018

  W naszej szkole od wielu lat funkcjonują klasy sportowe o profilu koszykówki chłopców. Obecnie są cztery roczniki 2004, 2005, 2006, 2007.
  Najstarsi nasi wychowankowie grają w drugoligowej drużynie Żubrów Białystok, są to:
  Piotr Borowik (rocznik 1995), Mateusz Niewiński (rocznik 1996), Karol Niewiński (rocznik 1999) oraz Filip Nieroda (rocznik 2001).
  Nasi uczniowie dopingowali swoich starszych kolegów w wygranym meczu z Górnikiem Wałbrzych.
  Po zakończeniu meczu koszykarze Żubrów pozowali do zdjęcia z naszymi uczniami.  

  Nasi uczniowie na meczu seniorskiej drużyny Żubrów Białystok – 28.04.2018 - Obrazek 1

 • Turniej o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 dziewcząt

  Turniej o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 dziewcząt

  Turniej o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 dziewcząt - Obrazek 1

  Uczennice naszej szkoły z klas trzecich i czwartych uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnejo Puchar Tymbarku, w kategorii wiekowej do lat 10 (rocznik 2008 i 2009)
  Jesienią (październik 2017) w Mistrzostwach Miasta Białegostoku drużyna SP19 wygrała wszystkie mecze. Zajmując I miejsce awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 21 kwietnia w Sokółce.
  W Finale Wojewódzkim nasza drużyna zajęła miejsca 5-6.

  Skład drużyny:
  Blanka Golubiewska (kl.3a)
  Zuzanna Ciborowska (kl.3b)
  Dominika Hańczaruk (kl.4a)
  Viktoria Świderska (kl.4a)
  Dominika Bartoszko (kl.4b)
  Izabela Luks (kl.4b)
  Justyna Gieleżyńska (kl.4f)
  Amelia Maślińska  (kl.4f)

  Turniej o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 dziewcząt - Obrazek 2

  Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczennic, którzy wspierali nas swoją obecnością w Sokółce.
  Szczególnie zaś dziękujemy za pomoc w organizacji transportu Panu Konradowi Gieleżyńskiemu i Panu Marcinowi Maślińskiemu.

  Kolejna edycja największego w Polsce turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców
  „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już jesienią.
  Zapraszam do dołączenia do naszej szkolnej drużyny – nauczyciel W.F. Andrzej Popławski

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć