Szkolny Budżet Partycypacyjny
Informujemy, że dnia 04.01.2019 r. Szkolna Komisja ds. Budżetu Partycypacyjnego w składzie: pani dyrektor Elżbieta Zimnoch, przewodniczący Rady Rodziców pan Wiesław Treszczotko, przewodniczący Samorządu Szkolnego Karol Lewicki, zastępca przewodniczącego Samorządu Szkolnego Aleksandra Szymula, przewodniczący komisji i koordynator projektu pan Adam Kućmierowski, wybrała cztery poniższe projekty, na które uczniowie szkoły będą mogli głosować w dniu 15 stycznia.
Każdy uczeń będzie mógł oddać głos tylko na jeden projekt.
Najbliższy tydzień będzie przeznaczony na promocję projektów przez ich autorów.
Spotykalnia
Projekt dotyczy zagospodarowania przestrzeni przed wejściem do szatni. To pierwsze miejsc, które codziennie mijają wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły. To tam uczniowie często czekają na rozpoczęcie zajęć. Tam też oczekują rodzice, którzy odbierają młodszych uczniów z zajęć. Miejsce to powinno pozwolić na chwilę odpoczynku i zachęcić do kontaktu z innymi. Widzimy potrzebę uporządkowania tej przestrzeni tak, aby stała się wizytówką naszej szkoły.
Wielka chemia w małej skali
Praca metodą SSC (chemia w małej skali) umożliwia przeprowadzanie eksperymentów chemicznych przez każdego ucznia bez konieczności wyposażania pracowni w drogi sprzęt laboratoryjny. Lekcje mogą odbywać się niemal w każdych warunkach. Zestaw SSC umożliwia realizację doświadczeń z Podstawy Programowej dla szkół podstawowych i jest przeznaczony do wieloletniego użytku. Daje szansę rozwijania zainteresowań, umiejętności praktycznych i samodzielnego zdobywania wiedzy.
Wycisz się!
Około 10% dzieci w wieku szkolnym ma trudności z koncentracją na zajęciach i przez to łatwo je rozproszyć. Klasy staja się liczniejsze, dzieci coraz bardziej niespokojne. W wielu szkołach na całym świecie stosuje się w klasach słuchawki wygłuszające, aby zaradzić temu problemowi. Dzięki nim uczniowie mogą się lepiej skoncentrować, co prowadzi do poprawy wyników nauki i zwiększenia spokoju w klasie. Dlatego też chcielibyśmy kupić na użytek uczniów komplet 30 słuchawek.
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Projekt głównie ma dotyczyć odbudowy szatni nr 3, która jest przeznaczona dla klas 6 – 8. Mamy również zamiar zakupić sprzęt sportowy (zestaw treningowy do boksu, zestaw hantli bitumicznych, siatka do siatkówki, zestaw hantli i sztang).
Szlachetna Paczka
Z satysfakcją przekazujemy całej szkolnej społeczności relację z przekazania paczki panu Arkadiuszowi. Oto relacja wolontariusza, który opiekował się rodziną:
WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY – etap rejonowy
Uwaga!!!
WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY – etap rejonowy
Dnia 04 stycznia 2019 r. uczniowie szkół podstawowych przystąpią do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego na etapie rejonowym.
Uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego wraz z opiekunami – rodzicami lub nauczycielami zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku dnia 04.01.2019 r. (piątek) na godz. 9.30. Pisanie etapu rejonowego rozpocznie się o godz. 10.00, ale poprzedzi je krótkie spotkanie informacyjno- organizacyjne. Uczniowie, którzy nie dotrą na godz. 10:00 nie zostaną dopuszczeni do konkursu.
W dzień konkursu uczeń powinien dostarczyć Kartę kodową podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów oraz okazać aktualną legitymację szkolną (w celu weryfikacji danych osobowych). Karta kodowa dostępna jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku Załącznik nr 3 – Karta kodowa. W przypadku braku podpisanej Karty kodowej uczeń nie bierze udziału w konkursie.
Uczeń przystępując do konkursu powinien być wyposażony w: piszący długopis – czarny lub niebieski, linijkę oraz prosty kalkulator (posiadający podstawowe funkcje: dodać, odjąć, pomnożyć, podzielić, obliczyć procenty).
Po zakończeniu konkursu – czyli po upływie 90 minut przeznaczonych na wykonanie zadań konkursowych, Rejonowa komisja konkursowa sprawdza prace uczestników w dniu konkursu. Czas przeznaczony na wykonanie zadań konkursowych może ulec zmianie w przypadku akceptacji ze strony Kuratora Oświaty w Białymstoku WNIOSEKU O WYDŁUŻENIE CZASU TRWANIA KONKURSU.Wyniki sprawdzonych prac konkursowych zostaną przesłane Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I najpóźniej dzień po weryfikacji prac.
UDOSTĘPNIANIE PRAC UCZESTNIKÓW KONKURSU DO WGLĄDU
1. Prace konkursowe są udostępniane do wglądu wyłącznie uczestnikowi konkursu oraz jego rodzicom lub prawnym opiekunom.
2. Prace konkursowe ze stopnia rejonowego są udostępniane do wglądu w terminie 3 dni od ogłoszenia na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku odpowiednio listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego albo listy laureatów.
3. Prace konkursowe nie są kserowane. Osoba, której udostępniono pracę do wglądu, może sporządzać z niej notatki oraz fotokopie.PROCEDURA WNOSZENIA I ROZPATRYWANIA ODWOŁAŃ OD WYNIKÓW STOPNIA REJONOWEGO
1. Rodzice lub prawni opiekunowie uczestnika konkursu mają prawo złożyć odwołanie od wyników konkursu po każdym stopniu.
2. Odwołanie, którego wzór określa załącznik nr 6 do regulaminu, wraz z uzasadnieniem składa się na piśmie, wskazując zadania, których ocena jest kwestionowana.
3. Odwołanie wniesione z naruszeniem terminu lub bez wskazania zadań, których ocena jest kwestionowana, nie jest rozpatrywane.
4. Odpowiedź na odwołanie od wyniku jest udzielana pocztą na adres wskazany w odwołaniu.Stosuje się następujący tryb wnoszenia i rozpatrywania odwołań od wyników stopnia rejonowego:
1. Odwołanie od wyników stopnia rejonowego wnosi się do przewodniczącego wojewódzkiej komisji konkursowej w terminie nie dłuższym niż 4 dni od dnia ogłoszenia listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego konkursu.
2. Odwołanie składa się w sekretariacie szkoły będącej siedzibą wojewódzkiej komisji konkursowej. (czyli w Szkole Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku)
3. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu pisma do sekretariatu szkoły.
4. Prezydium wojewódzkiej komisji konkursowej, w razie potrzeby wspólnie z przewodniczącymi komisji rejonowych, rozpatruje odwołanie w terminie nie dłuższym niż 3 dni od upływu terminu wnoszenia odwołań.
5. Przewodniczący wojewódzkiej komisji konkursowej informuje wnoszącego odwołanie o wyniku jego rozpatrzenia, zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 7 do regulaminu.
6. Rozstrzygnięcie prezydium wojewódzkiej komisji konkursowej wydane na skutek rozpatrzenia odwołania jest ostateczne.Wyżej wymienione załączniki dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku:
https://www.kuratorium.bialystok.pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-turnieje/konkursy-organizowane-przez-pko/regulamin-szkola-podstawowa.html
Przewodniczący komisji rejonowej
A. Pogorzelska
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy
Odbędzie się w dniu 03.01.2019 roku (czwartek) o godzinie 10.00.
Sprawy organizacyjne:
1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, ul. Mieszka I 18 na godzinę 9.30.Zbiórka na II piętrze. Obowiązuje zmiana obuwia, legitymacja oraz karta kodowa podpisana przez dyrektora szkoły oraz rodzica / prawnego opiekuna.
Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
2. Komisja konkursowa.
Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15, sala 303 - II piętro.3. Opiekunów uczniów, biorących udział w konkursie, zapraszam do sali 001 - szatnia.
Przewodnicząca
mgr Monika Grynczel
Szkolny Budżet Partycypacyjny
Serdecznie zachęcam wszystkich Rodziców i Uczniów naszej szkoły do pisania projektów w ramach szkolnego budżetu partycypacyjnego. Przypominam, że kwotą, którą dysponujemy są trzy tysiące złotych. Projekty muszą mieścić się w zakresie działań Rady Rodziców tj. doposażenie szkoły, organizację warsztatów edukacyjnych, turniejów, teatrzyków, koncertów, gier terenowych i innych podobnych imprez. Projekty muszą być zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 - wewnątrz lub na szkolnym terenie - na zewnątrz budynku. Wnioski o sfinansowanie projektu można pobrać i składać w sekretariacie szkoły do 17 grudnia. Konsultacje w sprawie projektu odbędą się w najbliższy poniedziałek w godzinach od 15 do 16 w sali 301.
Zapraszam.
Kućmierowski Adam
Konkurs Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy
Nasi wspaniali - Sportowcy !!!
Igrzyska Województwa Podlaskiego Dzieci w Unihokeju
Dnia 06.12.2018r. nasze złote dziewczyny z klas V/VI, kontynuowały boje sportowe na arenach wojewódzkich. Po rozegraniu bardzo wyrównanych meczy, nasze reprezentantki w ostateczności uplasowały się na V miejscu w województwie. Na uwagę zasługuje sportowa postawa dziewcząt, ich zaangażowanie i serce do walki.
Naszą szkołę w województwie reprezentowały: Dańko Natalia VIA, Jankowska Magdalena VIA, Laskowska Julia VIA, Kuklińska Olga VIA, Ostaszewska Justyna VIA, Sadowska Patrycja VIA, Szarejko Magdalena VIA, Gregorczuk Marta VIC, Niewińska Maria VID, Świderska Viktoria VA.
Dziewczęta przygotowywała i prowadziła pani Joanna Kubiak – Babińska
Życzymy naszym reprezentantkom dalszych sukcesów.Złote dziewczęta z dziewiętnastki
Dnia 30.11.2018r. w ZSK odbyły się finały Igrzysk Dzieci Miasta Białegostoku w Unihokeju dziewcząt klas VI. Nasze zawodniczki po zaciętej walce zdobyły złoto zajmując I miejsce. Tym samym awansowały na wyższy szczebel i już niedługo będą brać udział w Podlaskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju. Ich rywalkami będą zawodniczki z całego województwa. Wszystkie dziewczęta zasługują na pochwałę, ponieważ grały z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem. Nasza bramkarka nie przepuściła żadnej bramki.
Naszą szkołę reprezentowały: Dańko Natalia VIA, Jankowska Magdalena VIA Kuklińska Olga VIA, Laskowska Julia VIA, Ostaszewska Justyna VIA, Sadowska Patrycja VIA, Szarejko Magdalena VIA Gregorczuk Marta VIC Niewińska Maria VID, Świderska Viktoria VA.
Drużynę przygotowała i prowadziła pani Joanna Kubiak - BabińskaIgrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Unihokeju chłopców klas VI
30.11.2018r. w Zespole Szkół Katolickich odbyły się finały miasta w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w Unihokeju chłopców klas VI. Po wielu trudach i zmaganiach, nasi chłopcy zajęli III miejsce w mieście.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIA: Joka Maciej, Kirpsza Łukasz, Kobierski Stanisław, Kolendo Michał, Konopko Kacper, Kozłowski Jakub, Monach Kamil, Płoński Dawid, Roszkowski Szymon, Witek Bartłomiej.
Reprezentacje chłopców klas VI przygotowuje i prowadzi pan Bogdan Konopko.
Gratulujemy naszym medalistom i życzymy dalszych sukcesów.Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Koszykówce dziewcząt klas VI
27.11.2018r. w Szkole Podstawowej nr 47 odbyły się finały miasta w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w Koszykówce dziewcząt klas VI. Posypały się medale i na pewno nie ostatnie w tym roku, ponieważ nasze koszykarki zajęły III miejsce w mieście.
Naszą szkołę reprezentowały: Dańko Natalia VIA, Duliniec Natalia VIA, Jankowska Magdalena VIA, Laskowska Anna VIA, Laskowska Julia VIA, Kuklińska Olga VIA, Piotrowska Alicja VIA, Sadowska Patrycja VIA, Szarejko Magdalena VIA, Gregorczuk Marta VIC, Niewińska Maria VID, Matwiejczyk Martyna VA.
Za najlepszą zawodniczkę została uznana Sadowska Patrycja.
Dziewczęta przygotowywała i prowadziła pani Joanna Kubiak – Babińska
Życzymy naszym reprezentantkom dalszych sukcesów.Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Koszykówce chłopców klas VI
Dnia 20.11.2018r. w naszej szkole odbyły się finały Igrzysk Dzieci Miasta Białegostoku w Koszykówce chłopców klas VI. Nasi koszykarze po wyrównanej walce zdobyli srebro zajmując II miejsce. Tym samym awansowali na wyższy szczebel i już niedługo będą brać udział w Podlaskich Igrzyskach Dzieci w Koszykówce. Ich rywalami będą koszykarze z całego województwa.
Naszą szkołę reprezentowali: Joka Maciej VIA, Kirpsza Łukasz VIA Kobierski Stanisław VIA, Kolendo Michał VIA, Konopko Kacper VIA, Kozłowski Jakub VIA, Lisowski Maciej VIA Monach Kamil VIA Płoński Dawid VIA, Roszkowski Szymon VIA, Witek Bartłomiej VIA, Sułkowski Stanisław VIC.
Drużynę przygotował i prowadził pan Bogdan Konopko
Szlachetna Paczka
W tym roku Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna paczka”. Pomagaliśmy panu Arkadiuszowi, który jest osobą samotną i niepełnosprawną.
Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów, zebraliśmy dużo artykułów żywnościowych, środków czystości i ubrań, które dziś, 9 grudnia, zostały przekazane do magazynu ,,Szlachetnej paczki” przy ulicy Sienkiewicza. Stąd trafią do pana Arkadiusza.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz obdarowanego składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli akcję ,,Szlachetna paczka”.
Zaproszenie do składania ofert cenowych na dostawę ryb i jajek
Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę ryb w okresie od 2 stycznia 2019r. do 26 czerwca 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę jajek w okresie od 2 stycznia 2019r. do 26 czerwca 2019r.
Oferty można przesłać drogą mailową na adres: sp19kanc@piasta.pl lub dostarczyć w zamkniętej, opisanej kopercie do sekretariatu szkoły (ul. Mieszka I 18, 15-054 Białystok)
Podsumowanie zbiórki makulatury! SP19-wygrała! Dziękujemy uczniom i ich rodzicom!
W TVP3 Białystok z SP19 o zwycięstwie w zbiórce makulatury i o Waszych dobrych sercach, które pomogły podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, mówiła dyrektor szkoły p. Elżbieta Zimnoch https://bialystok.tvp.pl/36606207/poranek-w-obiektywie
O wygranej SP19 i rekordowej zbiórce makulatury!
Największe serca w podlaskich szkołach :)
DOBRO POWRACA! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, teraz czas na niespodziankę.
Zadanie na jutro!!!
Załóż na siebie do szkoły coś, co będzie symbolem jutrzejszego dnia.
Zastanawiasz się, co to za dzień?
Podpowiedź: 6 grudnia – święto …….. ????
W dniach 6-7 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły otrzymali prezent mikołajkowy od sponsorów (m.in. Lastag, Ogarnij bazę!, Da grasso) - bawiliśmy się na wielkim placu zabaw rozstawionym na szkolnej sali gimnastycznej :)Nie byłoby to możliwe bez sukcesu, jakim okazała się zorganizowana w sp19 ,,Szkolna ECOzbiórka'' makulatury. Zebraliśmy 6015 kg makulatury - najwięcej spośród podlaskich szkół!!! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, a sami mogliśmy się cieszyć prezentem mikołajkowym i fantastyczną zabawą!
Głosujemy na Projekt z Klasą!!!
Bardzo prosimy wszystkich o głosowanie internetowe na zgłoszone przez nauczycieli naszej szkoły trzy projekty edukacyjne pt: Projekt z klasą. W kolejnym dniu można oddać tylko jeden głos na wybrany projekt z wybranego urządzenia z IP (czyli komputer i telefon komórkowy to 2 możliwości zagłosowania : )
Głosowanie odbywa się na stronie: www.projektzklasa.pl
termin głosowania: od 04.12.2018 do 15.12.2018
Zgłoszone projekty:
Projekt numer 1686
tytuł: Niewidzialne - doświadczalne.
autor projektu: Justyna Samaryczew
Projekt numer 1992
tytuł: Noś się zdrowo-cała prawda o lekkim plecaku.
autor projektu: Małgorzata Rakus
Projekt numer 2406
tytuł: Jan Paweł II - święty do naśladowania.
autor projektu: Monika Grynczel / Beata Sienkiewicz-Górska
Szczegółowe informacje dotyczące działań w ramach projektów znajdują się na w/w stronie.
Im więcej głosów, tym większa szansa na realizację projektu.
Bardzo liczymy na Państwa głosy!!!
PODSUMOWANIE KONKURSU POEZJI DZIECIĘCEJ - ZŁOTA POLSKA JESIEŃ
W październiku 2018 roku po raz XVII został ogłoszony Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień”, adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności poetyckich, twórczej ekspresji słownej i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej jesienią.
Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 10 białostockich szkół, z których napłynęło 110 prac. Wiersze oceniała komisja w kategoriach klas I, II i III. Organizatorki konkursu wspomagały panie z Nauczycielskiego Klubu Literackiego.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7.12.2017r. Przyznano 6 nagród i 16 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a nauczyciele podziękowania .
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu.
Zwycięstwo w Turnieju Piłki Koszykowej
Dziadkowie i wnuki wspólna historia...
W ostatni weekend (17 – 18.11.18 r.) odbył się drugi zjazd Ligii Brydża Sportowego. Nasi uczniowie „walczyli” o jak najlepsze miejsce. Była to trudna walka, gdyż rywalizowali z najlepszymi, dorosłymi brydżystami z naszego województwa. Jednak zdobyliśmy nowe doświadczenia. Każde takie spotkanie jest dla nas lekcją, wiele się uczymy i wyciągamy wnioski. Najbardziej aktywnymi uczniami podczas tego zjazdu był Patryk Klim – ucz. kl. VII e, Sylwia Burzyńska – ucz. kl. VIII d oraz Miłosz Trochimowicz ucz. kl. VII występujący w drużynie SP19. Poza nimi, w rozgrywkach ligowych wzięli też udział Skiepko Wiktor i Alesander – grający bracia ( bardzo dobrze rokujący na przyszłość), Natalia Szoka oraz początkujący w lidze Rafał Łazarczyk. Wszystkim należy się duża pochwała. Grali w skupieniu, pięknie odczytywali sygnały lavinthalowe , stosowali wist odmienny itp.
Brawo !!!
Białystok w Niepodległej - gra miejska
W grze miejskiej “Białystok w Niepodległej”, zorganizowanej w setną rocznicę Narodowego Święta Niepodległości, wzięło udział prawie 400 osób. To rekordowy wynik w porównaniu z poprzednimi edycjami. Liczne rodziny z dziećmi oraz młodzież, a nawet emeryci, z sukcesem zakończyli zmagania i odebrali nagrodę. Zapytani zgodnie twierdzili, że była to świetna zabawa połączona z nauką, w której odkrywanie historii miasta dostarczyło wielu pozytywnych emocji.
Cieszymy się ze wspólnego, aktywnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wykazaliście się kondycją oraz wytrwałym dążeniem do celu. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności