• Aktualności

            • Funkcjonowanie szkoły w obecnym okresie

            • Szanowni Państwo,

              by ułatwić odnalezienie najważniejszych informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w obecnym okresie zgromadziliśmy je w jednym miejscu, tj. w  e-dzienniku Librus.

              Należy przejść do widoku - Organizacja szkoły, a następnie wybrać - Pliki szkoły.

              #Zostańwdomu

            • Apel Prezydenta Rafała Rudnickiego

            • W imieniu Pana Prezydenta Rafała Rudnickiego apelujemy do uczniów szkół i placówek o zachowanie zasad ostrożności i bezpieczeństwa w związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o przypomnienie, celem masowego stosowania zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych.

              Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii, starajmy się o tym pamiętać.

          • Office 365
            • Office 365

            • Dla wszystkich naszych uczniów i nauczycieli uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office 365 w wersji online. Jest on dostępny bez instalacji, za pomocą przeglądarki internetowej i pracuje w tzw. chmurze. Nie wymaga żadnych opłat i jest w pełni legalny. Zawiera wiele narzędzi do tworzenia dokumentów i ich wymiany online. Dostępne jest m. in. narzędzie Microsoft Teams - umożliwiające klasom współpracę i komunikację online. Zainstalujcie ją ze swoim nauczycielem na komputerze lub współpracujcie przez stronę internetową.

            • Obiady szkolne - zawieszenie wpłat

            • W związku z zawieszeniem zajęć nie dokonujemy wpłat na posiłki szkolne.

              Nowy harmonogram wraz z wysokością opłat zostanie ogłoszony po przywróceniu zajęć dydaktycznych w szkole.

              W opłacie na kolejny okres żywieniowy zostanie uwzględniona niewykorzystana kwota z marca br. (od 12 do 31 marca 2020r., tj. 14 dni żywieniowych; wyjątek stanowią osoby, które pomniejszyły wpłatę o 3 dni rekolekcji).

              Na życzenie rodziców istnieje możliwość zwrotu niewykorzystanych środków na konto.

              Proszę nie dokonywać przelewów obiadowych.

              O zmianach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

            • KOMUNIKAT

            • W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem informuję, iż ogranicza się funkcjonowanie szkoły do kontaktu wyłącznie telefonicznego lub e-mailowego.

              tel. 85 73 23 000

              e- mail: sp19@um.bialystok.pl

              Komunikat obowiązuje do odwołania.

              Z poważaniem Elżbieta Zimnoch

            • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            •  

              Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

              Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

               

              12 i 13 marca br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze w godz. 7.30 – 16.30 dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki;

              Tylko we czwartek – 12 marca będzie możliwość skorzystania z obiadu. (Obiad dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej, którzy przyjdą w tym dniu na zajęcia opiekuńcze.) Odpisy zostaną obligatoryjnie naliczone wszystkim korzystającym ze stołówki szkolnej.

              Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

              Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Nauczyciele przekażą przez e-dziennik materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.

              Należy śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły (strona internetowa, e-dziennik).

              Zebrania z rodzicami w marcu są odwołane. Kontakt z nauczycielami przez e-dziennik.

          •  Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa
            • Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

            • Zdiagnozowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. W związku z tym warto wiedzieć, jak strzec się przed tą chorobą. Warto zapoznać się z informacjami zamieszczanymi na stronach Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz stosować do zaleceń.

              PLAKAT

              Zachowajmy zdrowy rozsądek i podstawowe zasady higieny: http://bit.ly/32OVL0c.

              Rodzicu,

              • porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
              • nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
              • jeśli Ty lub Twoje dziecko, wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
              • Jeśli masz dziecko do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
              • kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:centrala 85 7325236tel./fax  85 7325091

              Adres e-mail: sekretariat@psse.bialystok.pl

              W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

              Co musisz wiedzieć o koronawirusie – informacja Ministerstwa Zdrowia

              Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

          • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego
            • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego

            • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego już za nami.

              A co sprawia, że tak lubimy grać w brydża? Na to pytanie z pewnością szybko odpowiedzą nasi uczniowie - reprezentanci województwa w zawodach ogólnopolskich. W przeciwieństwie do wielu innych gier umysłowych, gra się parami, co zdecydowanie uatrakcyjnia zabawę. To, co dla nas wydaje się oczywiste, może takie nie być dla naszego partnera.

              Dziękujemy organizatorom, uczniom i nauczycielom uczestniczącym w rozgrywkach za wspaniały, wspólnie spędzony, sobotni poranek.

              Do zobaczenia za rok!

          • REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ
            • REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ

            • Szanowni Państwo!

              Pragniemy przypomnieć, że podania o przyjęcie do IV klasy sportowej o profilu koszykówki należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 06.03.2020r. Zachęcamy do składania podań. Jednocześnie informujemy, że  test sprawności fizycznej odbędzie się dnia 09.03.2020r.  w godzinach 11.50 - 12.30.  Strój sportowy obowiązkowy.

              Pozdrawiamy,

              Nauczyciele wychowania fizycznego

            • Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie”

            • W naszej szkole, już po raz szesnasty, został przeprowadzony Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie" pod patronatem Miejskiej Komendy Policji - Wydziału Prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

              Konkurs był skierowany do uczniów klas I - III białostockich szkół podstawowych i miał na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych, jak również wdrażanie do bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

              Wpłynęło bardzo dużo prac ze szkół miasta Białegostoku. Komisja w składzie: pani Beata Sieniewicz - Górska (nauczyciel techniki) i pani Anetta Kocięcka (wychowawca świetlicy), wraz z organizatorami konkursu, nagrodziła 17 prac oraz 19 prac wyróżniła.

              Zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

              Dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Białymstoku za przekazanie wspaniałych nagród rzeczowych.

              Organizatorzy

              Beata Daniszewska

              Ewa Konopko

            • Dzień Otwarty za nami

            • 27 lutego 2020r. gościliśmy wspaniałych, przyszłych uczniów. Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i liczymy, że będziecie do nas wracać.

               

            • Dyktando Rodziców

            • W piątej edycji ,,Dyktanda dla Rodziców” udział wzięło dziewiętnaścioro Rodziców z naszej szkoły. Niektórzy już po raz piąty uczestniczyli w naszych ortograficznych potyczkach, dla innych był to debiut. Konkurencja była wyrównana, a ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

              I miejsce (ex aequo)
              - p. Joanna Kitlas
              - p. Anna Kuźma
              - p. Joanna Rogowska

              II miejsce
              - p. Marta Paradowicz – Kuklik

              III miejsce (ex aequo)
              - p. Paulina Parczyńska
              - p. Katarzyna Wawrentowicz

              Wyróżnienia
              - p. Andrzej Czaplicki
              - p. Magdalena Kraszewska
              - p. Natalia Słabińska
              - p. Grzegorz Tryburski

              Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w dyktandzie i już dziś zapraszamy do udziału w zmaganiach z naszą ojczystą ortografią w roku przyszłym.

              Nauczyciele języka polskiego


              Tekst dyktanda

            • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

            • W dniu 24.02.2020  roku w naszej szkole odbyła się XII  edycja szkolnego konkursu adresowanego do klas czwartych  „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs organizowany jest w nawiązaniu do obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

               W konkursie wzięło  udział 13 uczniów klas czwartych, którzy mieli za zadanie przeczytać wylosowany, trudny pod względem artykulacyjnym wiersz. Nagromadzone w wierszach trudne do wymówienia wyrażenia i zwroty, takie jak: „Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie…”, „Hasał huczek z tłuczkiem wnuczka i niechcący huknął żuczka…”, czy „W gąszczu szczawiu we Wrzeszczu klaszczą kleszcze na deszczu…”, nie odstraszyły dzieci.   Wśród startujących byli uczniowie, którzy wcześniej zakończyli terapię logopedyczną bądź obecnie w niej uczestniczą i dla nich szczególnie była to okazja do sprawdzenia swojej wymowy.
                          Występujących oceniało jury w składzie:  pani Krystyna Chołko – nauczyciel bibliotekarz (polonistka, logopeda),  pani  Anetta Czeczuk  – nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz pani Jolanta Krajewska-Pikuła - nauczyciel nauczania zintegrowanego.

              Oto wyniki:

              I miejsce

                       Paweł Średziński      4a

              II miejsce

                      Igor Bronakowski     4a

                          Filip Ujejski          4a

              III miejsce

                    Krystian Fiedorczuk     4a

              wyróżnienia

                         Abdul Kartouma         4b

                          Kinga Śleszyńska       4b

                            Jakub Prokop           4a

                         Rajana Iljasova           4b

                       Zuzanna Zarychta         4b

               

              Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody, wszyscy uczniowie biorący udział dostaną dyplomy uczestnictwa i nagrody pocieszenia.  Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy!

               

              Mirosława Jeleniewska – organizator konkursu

            • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

            • 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

              W tym dniu nasza szkoła ozdobiona została plakatami dotyczącymi poprawności językowej, uczniowie prowadzili ciekawe lekcje, podczas długiej przerwy malowano twarze, a największą atrakcją okazały się zadania ukryte pod kodami QR.

            • Wieczór filmowy - za nami

            • Filmy to jedna z najłatwiej dostępnych, najciekawszych i najlepszych rozrywek dających odpoczynek po intensywnym dniu. Mamy różne rodzaje: od animacji, filmów historycznych, fabularnych, po kino dokumentalne. Oglądajmy więc i dyskutujmy!

              I edycja: "Rybki z ferajny" - animacja wytwórni Dreamworks, będąca parodią na kino gangsterskie USA.Na uczestników czekała niespodzianka - pizza.

              Atmosfera była wspaniała.📽️🎞️🎥👍🙂🍕

            • Wyróżnienie w XV Konkursie Recytacji Prozy

            • Najlepsi recytatorzy z naszego miasta wzięli udział 15 lutego w XV Konkursie Recytacji Prozy. Natalia Dańko z kl. 7a, która reprezentowała SP nr 19, zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      • brak danych