• I miejsce w Miejskim Konkursie Jasełek

• Klasa II c odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w XX edycji Miejskiego Konkursu Jasełek. Jubileuszowa edycja tego konkursu została zorganizowana w Szkole Podstawowej na 44 w Białymstoku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Nagrodzone w konkursie międzyszkolnym

• Deszczem nagród zostały obsypane uczestniczki międzyszkolnego konkursu "Zagadki kryminalne w komiksie".

Paulina Bołtroczuk kl. 7a

Natalia Dańko kl. 7a

Anna Laskowska kl. 7a

Amelia Cybulko kl. 7c

Livia Leszczyński kl. 7c

Zuzanna Tomaszewska kl. 7c

Kornelia Iwaniuk kl. 7e

Uczennice otrzymały wyróżnienia i wspaniałe upominki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Orszak Trzech Króli

• W Orszaku Trzech Króli – ulicznych jasełkach, organizowanych w naszym mieście 6 stycznia, mieliśmy swoje zadanie. Koordynowaliśmy organizację orszaku niebieskiego - symbolizującego Afrykę.
              Uczniowie, rodzice i nauczyciele SP19 podążali za gwiazdą w drodze do stajenki.

• Dziękujemy !!!

• Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Dziadkom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom SP19, którzy włączyli się w akcje charytatywne: SZLACHETNA PACZKA, MIKOŁAJKI W KAMERUNIE, ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM PROROKA ELIASZA oraz KIERMASZE ŚWIĄTECZNE.

DZIĘKUJEMY za Wasze dobre serca❤️, za poświęcony czas, za pomoc rzeczową, za talenty plastyczne i kulinarne.

JESTEŚCIE WSPANIALI!!! NA WAS ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ!!!

Zespół Charytatywny SP19

• Klasy trzecie - Przedszkolakom

• W ramach projektu uczniowie klas llla, lllb, lllc przygotowały ,,Grudniowe spotkanie” dla przedszkolaków. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się. Młodsi i starsi w grupach wykonali choinki, które są ozdobą naszego korytarza. Nasi młodsi koledzy otrzymali od trzecioklasistów ozdoby choinkowe, którymi przystroją swoje świąteczne drzewka. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie.

• Nowości w bibliotece – książki podarowane przez uczniów.

• W bibliotece szkolnej pojawiły się nowości, które są efektem majowej akcji „Książka dla biblioteki”. Uczniowie wraz z rodzicami podarowali wtedy bibliotece i czytelnikom książki z własnych, domowych biblioteczek. Nowości są już gotowe do wypożyczeń, każda z książek ma wklejkę z informacją, kto jest jej ofiarodawcą. Wśród nich jest dużo pozycji z serii „Zaopiekuj się mną”, są kryminały, horrory, thrillery i książki dla najmłodszych czytelników. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zapraszamy uczniów do korzystania z naszego księgozbioru.

Po Nowym Roku będą kolejne nowości!

• Trzecie klasy na sportowo

• We wtorek 17.12.2019r. na sali gimnastycznej spotkały się kl. III rywalizując w grach i zabawach. Wszystkie dzieci wzięły udział w sportowej rywalizacji pokazując duże umiejętności i zaangażowanie. Uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami.

• Dar serca

• ,,Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym".

Barbara Bush

Nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice znają z pewnością tą ogromną radość z dzielenia się… Bo to naprawdę ogromna wartość!
              Dnia 16.12.19 r. wysłaliśmy do Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie środki czystości dla ich podopiecznych.
              Dziękujemy za każdy dar serca ❤️💗💗💗💗❤️

• Szlachetna Paczka

• Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że na twarzy pani Hani zagościł uśmiech.

"Szlachetna Paczka" co roku pokazuje nam, jak wiele dzieci, rodziców i pracowników szkoły nie jest obojętnych na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!

• Prosto z Fabryki św. Mikołaja

• Fabryka św. Mikołaja otwarta była w Internacie przy  VIII LO w Białymstoku.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom Internatu VIII LO za wspaniałe prezenty.

• I Memoriał im. Andrzeja Awdzieja dobiegł końca.

• Gratulujemy wszystkim drużynom. Były puchary, medale i indywidualne nagrody. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami dzięki pracy pana Bogdana Konopko i zajęli ll miejsce przegrywając tylko z Mistrzami Polski. Turniej przebiegł sprawnie, zawodnicy czuli się w szkole jak w domu. Rywalizowali w duchu fair play. Zawiązały się nowe przyjaźnie, które przetrwają dłużej. Turniej był bardzo udany i planujemy cykliczność zawodów w przyszłym roku.

Mamy nadzieję, że odbędzie się ll Memoriał Andrzeja Awdzieja🏀🏀🏀 w przyszłym roku.

• Sukcesy Naszych Młodych Brydżystów

• 14.12.2019 r. w Brodnicy, odbył się I etap KADRY MŁODZIKÓW U-15 -sezon 2019/20. Nasze województwo reprezentowali uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele Miejskiego Białostockiego Klubu Brydżowego: Natalia Szoka i Olek Skiepko oraz Patryk Klim i Wiktor Skiepko.

Z pięknym wynikiem młodzi brydżyści przeszli do następnego etapu: Natalia i Olek zajęli I miejsce, uzyskując 75 %, a Patryk i Wiktor zajęli III miejsce, uzyskując wynik 60 %.

Gratulacje całej czwórce. Są także inni zawodnicy, którzy też grają dobrze. Młodzież uczy się grać w brydża sportowego już 4 lata. Postępy widać po wynikach w turniejach. W przyszłym roku chcielibyśmy osiągnąć jeszcze więcej... Brawo, brawo, brawo !!!

• I Memoriał im. Andrzeja Awdzieja

• Akademia Koszykówki „MŁODE ŻUBRY” Białystok oraz Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku zapraszają na Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców rocznika 2006 - I MEMORIAŁ ANDRZEJA AWDZIEJA.
              Turniej odbędzie się w dniach 13-15 grudnia w SP Nr 19.

ZAKWALIFIKOWANE DRUŻYNY:

1. Żubry SP 19 Białystok
              2. Akademia Koszykówki „Młode Żubry” Białystok
              3. Sdyschor Nr 7 Grodno (Białoruś)
              4. Twarde Pierniki Toruń
              5. TSK „Roś” Pisz
              6. TKM Włocławek

Miejscem rozgrywania turnieju będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 19 w Białymstoku, ul. Mieszka I 18.

Szczegółowe informacje u organizatora, pod numerem telefonu: 512 523 322